Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Jestem z miasta" nie jest Kuby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
i.w.o.

PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 22:25    Temat postu: "Jestem z miasta" nie jest Kuby Odpowiedz z cytatem

Kuba Sienkiewicz oficjalnie potwierdził, że piosenka "Jestem z miasta" nie została napisana przez niego. Po latach wyszło na jaw, że bezzasadnie przypisał sobie jej autorstwo.

- Rzeczywiście, ja tego właściwie nie napisałem. Usłyszałem to na jednej prywatce w późnych latach 80-tych, na Żoliborzu. Przywłaszczyłem ją sobie na takiej zasadzie, że jej autorstwo było nieznane. - tłumaczy lider popularnego zespołu Elektryczne Gitary. Piosenka na początku lat 90-tych stała się wielkim przebojem i do dziś jest wykonywana przez zespół. Do napisania utworu przyznał się w ubiegłym miesiącu mieszkaniec Poznania Krzysztof Grabowski, który postanowił walczyć o swoje prawa. W sądzie. - Biegli po dostarczeniu rękopisu dokonali ekspertyzy i przyznali autorstwo panu Grabowskiemu. - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu, Jarema Sawiński. Dlaczego Grabowski złożył pozew dopiero teraz? Otwarcie przyznaje, że skłoniły go do tego kłopoty finansowe. - Zirytowało mnie też to, że gdy przez lata próbowałem załatwić sprawę zakulisowo, nie było żadnego odzewu. - twierdzi.

Dziś doszło do ugody: Kuba Sienkiewicz zgodził się na przepisanie praw autorskich Grabowskiemu i zobowiązał się wykonywać piosenkę na koncertach w alternatywnej wersji, już z własnym tekstem. - Mam kilka pomysłów. Pewnie będę śpiewał "Jestem z mięsa", albo "Jestem z Marsa", ewentualnie "Jestem Astra", lub "Jestem normalny inaczej" - żartuje muzyk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 22:25    Temat postu:

Powrót do góry
Damian

PostWysłany: Sob Kwi 03, 2010 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdarza się Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pedagog

Skąd: Urodziłem się oryginałem i nie chciałbym umrzeć jako kopia.

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też o tym czytałem i osobiście jestem pewien,że o innych nieznanych jeszcze szczegółach dowiemy się w przyszłym roku o tej samej porze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E.G.fan

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 07:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. jesteś mistrzem, nabrałem się i nawet mówiłem o tym koledze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 07:48    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: