Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Piława Górna 13.06.2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 17:26    Temat postu: Piława Górna 13.06.2010 Odpowiedz z cytatem


pilawagorna.pl

Piława Górna była kolejnym miejscem moich odwiedzin z uwagi na trwającą trasę koncertową zespołu w tym roku. Zdecydowanym plusem tego wypadu była stosunkowo niewielka odległość między moim miastem, a miejscem docelowym, bagatela 13km(sic!). Co ułatwiło stawić się odpowiednio wcześnie i wyczekiwać na koncert, który miał się odbyć na boisku piłkarskim. Zespół przyjechał na miejsce około 19:35, a dokładnie godzinę później rozbrzmiały pierwsze dźwięki "Wytrąciłaś". Wedle mojej nie pisanej zasady: nie może być koncertu Gitar bez "Wytrąciłaś", "Przewróciło się" i..."Wiele razy", tak więc tego dnia po uprzednim poproszeniu 'frontmana' zespołu można było usłyszeć tą ostatnią piosenkę (nie zawsze grana ostatnio), a także...Trzecią Macochę, który to utwór był dla mnie ogromnym zaskoczeniem. W mojej opinii brzmi bardzo bardzo dobrze! Takich charakterystycznych, specyficznych piosenek potrzeba w repertuarze Smile
"Dyzmowe popisy" zdumiały mnie ponownie! Próbowałem dociec co robią Jacek z Piotrem...alee ciężko mi tu wyrokować Smile
WIELKIE podziękowania należą się Pawłowi Walczakowi (m.in. za błogosławione torowanie przeszkód w postaci ochroniarzy na bramkach wejściowych!Smile), Kubie Sienkiewiczowi (m.in. za poświęcenie dużo więcej czasu niż jak to potocznie się mówi 5 minut) i Jackowi Wąsowskiemu (m.in. za anielską cierpliwość podczas przerywania rozmowy przez żądnych głów łowców zdjęć i autografów).

Oto setlista w odpowiedniej kolejności wraz z moimi nagraniami:

01. Wytrąciłaś
02. Co ty tutaj robisz
03. Kiler
04. Chodzę i tańczę
05. Ona jest pedałem
06. Milion euro
07. Człowiek z liściem
08. Przewróciło się
09. Wiele razy
10. Co powie ryba
11. Jestem z miasta
12. Długie włosy
13. Wariat, czyli portret czegoś o nadmiarze duszy
14. Nie pij Piotrek
15. Idę do pracy
16. Żądze
17. Doktor Dyzma
18. Kładź się na glebę
19. Koniec
20. Dzieci wybiegły

BIS

21. Trzecia macocha
22. Jestem opadem atomowym
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Cze 27, 2010 17:26    Temat postu:

Powrót do góry
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Wto Cze 29, 2010 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymiatają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć gwiazda drugiego wieczoru korzystała z bardziej konwencjonalnych instrumentów, Elektryczne Gitary daleko odbiegają od stereotypu lekkoduchów – rockandrollowców. Osławione teksty Kuby Sienkiewicza z medyczną precyzją diagnozują przypadłości współczesnego życia społeczno-politycznego. Nie brak w nich również odniesień do najnowszej historii, jak w piosence „Dwudziestolatka”, skomponowanej z okazji XX-lecia III RP. Wykonawcy takich przebojów jak „Włosy”, „Człowiek z liściem” czy „Jestem z miasta” zgromadzili 13 czerwca bardzo zróżnicowaną wiekowo publiczność. Pod sceną bawiły się trzy pokolenia piławian: rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami.

Zdjęcia z koncertu


http://www.pilawagorna.pl/download/dni_pilawy_2010_wywiad_elektryczne_gitary.pdf Bardzo ciekawy wywiad z Pawłem Walczakiem, jakoś mi to umknęło Wink
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:

http://www.pilawagorna.pl/download/dni_pilawy_2010_wywiad_elektryczne_gitary.pdf Bardzo ciekawy wywiad z Pawłem Walczakiem, jakoś mi to umknęło ;)


Świetny wywiad. Nieszablonowe pytania, sporo nieporuszanych kwestii. Już wiem, dlaczego w którymś wywiadzie Cugowski tak niechętnie wypowiadał się o Gitarach i twierdził, że powinni wydawać "tomiki poezji, a nie płyty". Teraz wszystko jasne. ;-) Bardzo jeszcze spodobała mi się też wypowiedź:

"A w Polsce mamy wzorce w rodzaju śpiewające aktorki czy piosenkarze tańczący na łyżwach. Lansowana jest jakaś pseudoartystyczna jazda. Kogo to obchodzi?!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sty 05, 2011 17:36    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group