Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elektryczne Gitary historii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Boro

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="i.w.o."]

Cytat:
Najpierw (1989) była rzeczywiście "częściowa wolność", ale od 1990 jest to państwo zupełnie demokratyczne. To, że kilka lat później mogło wygrać wybory SLD to właśnie symptom tego, że wolność była całkowita. Nowe rządy, prawicowe, nie zawłaszczyły sobie władzy. Władza jest w rękach ludu. Wiadomo, że teoria teorią, a praktyka różnie, ale jest to wolność.

ehhh... http://www.youtube.com/watch?v=BhZKMzbZkoI tu jest ciekawy wykład na ten temat, warto się z tym i z kolejnymi częściami zapoznać! Smile
Nie było w Polsce prawicowych rządów! Jeśli PiS czy PO to prawica to nie wiem o czym my tu dyskutujemy?

Cytat:
A w jaki sposób mieli z dnia na dzień obalić socjalizm? Sugerujesz rewolucję? Wieszanie ludzi na latarniach?

Hmmm zamach stanu dobra rzecz Smile Mówiąc bardziej na serio to zamiast takich postulatów jakie były to ułożyć przynajmniej normalniejsze (typu jak jeden z wymienionych czyli wolność słowa)

Cytat:
Jeżeli w ogóle, to socjaldemokracja, która niewiele ma wspólnego z socjalizmem, bo akceptuje reguły gry demokratyczne. Wydaje mi się, że to zagrożenie wolności (chipy, kamery, namierzanie komórek) płynie raczej z jakiejś innej strony - służb, może korporacji, które chcą chronić swoje interesy, nie wiem. To nie jest takie proste, że jacyś źli komuniści gdzieś siedzą i knują.

Co do pierwszego zdania to...no cóż...ręce opadają. Jednak to prawda, jak się mówi, że działanie pod przykrywką demokracji to strzał w dziesiątkę. Lewica też nie ma nic wspólnego z socjalizmem hmm?Najciekawsze jest to, że nikt u nas nad bezpieką nie sprawuje kontroli, a jeśli chodzi o rządy no to jeśli się nie będzie społeczeństwo sprzeciwiało to będzie dochodzić powoli do ograniczenia wolności, swobód...tak zawsze było w tych bezmyślnych demokracjach.

Cytat:
Chyba zdajesz sobie sprawę, że wynika to z dziury budżetowej i - pośrednio - kryzysu gospodarczego. Wolałbyś, żebyśmy poszli w stronę Grecji?

Bzdura...wiesz dlaczego byliśmy zieloną wyspą na mapie Europy? Ano dlatego, że rząd nic nie robił i to było w tej sytuacji zbawienne, bo jak każdy szanowany obywatel wie, państwo nie powinno ingerować w gospodarkę, nawet podczas kryzysu. Niedopuszczalne jest to, że rząd USA ratował banki przed bankructwem.
Pytanie zasadnicze...jakie czynniki spowodowały kryzys w Grecji Iwo?

Cytat:
Nie widzę nic złego w tej akcji. Dzieciaki trafiały do szpitali i nawet lekarze otwarcie mówili, że już wolą, jak się zatruwają narkotykami - Bo wtedy wiedzą, jak pomóc. Logicznym jest, że gdy zakazane są narkotyki, nie powinno funkcjonować coś takiego, jak dopalacze. Ponadto akcja "przeciw-dopalaczowa" pokazała siłę państwa.

Ręce opadają! Skok z 6 piętrowego budynku zagraża człowiekowi bardziej niż zażywanie narkotyków...dlaczego więc nie zakazuje się budowy tychże budynków? Logicznym jest to, że w myśl zasady "Volenti non fit iniuria" nie powinno się zakazywać ani dopalaczów ani narkotyków. Jak chcesz się truć to się truj..twoja sprawa, a legalizacja nie spowodowałaby nagłego najazdu na sklepy mas ludzi. Akcja ta pokazała to, że ten rząd ma cechy faszystowskie i tyle (patrz definicja). A propos to nie przyszło Ci do głowy, że dopalacze mogą tworzyć nieuczciwą konkurencję dla np. amfetaminy? Więc niektórym kręgom byłoby na rękę je zakazać...i w ogóle utrzymać delegalizację wszystkich prochów, ponieważ mafie narkotykowe mają z tego niewiarygodne zyski.
PS. Jak się podnosi VAT o 1% to też nic złego? ? ?

Cytat:
W III Rzeszy żyło się lepiej, niż teraz? Pod jakim względem? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo były mniejsze podatki? W średniowieczu był jeszcze mniejsze i co z tego? Porównujesz współczesną gospodarkę polską z gospodarką III Rzeszy na podstawie jakichś kilku - wybranych przez siebie - szczegółów: że wtedy szybciej się otwierało kawiarnię, że nie było zakazu palenia i podatki były niższe. Koszmar. Na tej samej podstawie można wysnuć najbardziej absurdalne porównania i twierdzić, że ma się rację.

No skoro podatki dla Ciebie to szczegół...specjalnie wymieniłem jeszcze dwie inne rzeczy żeby nie było, że przypadek. Tamte dwie rzeczy też myślę są dość istotne, zwłaszcza sprawa z pozwoleniami jeśli chodzi o zakładanie firmy itd..dwie istotne sprawy dla gospodarki. Średniowiecze to zupełnie inna bajka, podatki powinny wyglądać mniej więcej tak jak w kapitalistycznych (tak, kapitalistycznych jeszcze) USA do początku XX wieku.

Cytat:
Nie istnieje wolny rynek, bo są jakieś wypaczenia i rząd USA wspiera (jeśli wierzyć filmikowi) firmę, zajmującą się produkcją okien? To jest typowe kolesiostwo, pewnie wybuchnie z tego afera. Ale takie sytuacje się zdarzają - że ktoś bogaty da kasę na czyjąś kampanię wyborczą, a on w zamian wesprze jakąś ulgą podatkową jego firmę. Ale to nie neguje istnienia w danym kraju kapitalizmu, zrozum. Oczywiście takie sytuacje, jak pokazane na filmiku doprowadzają do "uszkadzania" systemu, przez co wolny rynek nie pracuje do końca tak, jak powinien i w rezultacie może to doprowadzić do poważnych problemów. Bo firmy powinny zawsze konkurować na równych zasadach, walcząc cenami i jakością o klienta. Widać, jak silne są korporacje w Stanach i jaki mają wpływ na rząd - to oczywiście niezdrowy układ, korumpujący.

Powtarzam jeszcze raz...w Polsce jak i w wielu innych krajach NIE ISTNIEJE DZISIAJ WOLNY RYNEK. Prosty przykład...w Polsce wolny rynek funkcjonował od kiedy wprowadzono tą ustawę http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Wilczka (ciekawostka, wprowadzono ją jeszcze w PZPR, za komuny sic!) wraz z jej zniesieniem free market definitywnie przestał istnieć. Kiedy nakłada się jakieś gospodarcze regulacje, kontrole itd. to nie ma już czegoś takiego jak wolny rynek. Nawiązując do filmiku, to był to tylko jeden z przykładów, taki żeby to dokładnie pokazać. W wyniku takiej formy kapitalizmu bardzo ciężko jest zaistnieć na rynku nowym przedsiębiorczym osobom, no w zasadzie są one z góry skazane na porażkę, chociaż zdarzają się także wyjątki. Z tego powodu dużo osób emigruje za granicę, ponieważ tam mają większe szanse na osiągnięcie sukcesu, nawet mimo braku znajomości języka.
Reklama

Wysłany: Pon Lis 15, 2010 00:31    Temat postu:

Powrót do góry
i.w.o.

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 03:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

ehhh... http://www.youtube.com/watch?v=BhZKMzbZkoI tu jest ciekawy wykład na ten temat, warto się z tym i z kolejnymi częściami zapoznać! :)
Nie było w Polsce prawicowych rządów! Jeśli PiS czy PO to prawica to nie wiem o czym my tu dyskutujemy?

Odnoszę wrażenie, że obejrzałeś kilka filmików na youtube i traktujesz je jako prawdę objawioną.

Cytat:
zamiast takich postulatów jakie były to ułożyć przynajmniej normalniejsze (typu jak jeden z wymienionych czyli wolność słowa)

Ty byś na pewno ułożył lepsze. I za jednym zamachem obalił rząd socjalistyczny. A Solidarność nie obaliła, więc jest do kitu. O czym my rozmawiamy?

Cytat:

Co do pierwszego zdania to...no cóż...ręce opadają. Jednak to prawda, jak się mówi, że działanie pod przykrywką demokracji to strzał w dziesiątkę. Lewica też nie ma nic wspólnego z socjalizmem hmm?

Zamiast powtarzać "ręce opadają", napisz coś konstruktywnego. Naprawdę nie widzisz różnicy między socjaldemokracją taką, jak jest teraz np. w Szwecji a socjalistycznym PRL-em?

Cytat:
Najciekawsze jest to, że nikt u nas nad bezpieką nie sprawuje kontroli

Bezpieki już nie ma.

Cytat:

Bzdura...wiesz dlaczego byliśmy zieloną wyspą na mapie Europy? Ano dlatego, że rząd nic nie robił i to było w tej sytuacji zbawienne, bo jak każdy szanowany obywatel wie, państwo nie powinno ingerować w gospodarkę, nawet podczas kryzysu. Niedopuszczalne jest to, że rząd USA ratował banki przed bankructwem.
Pytanie zasadnicze...jakie czynniki spowodowały kryzys w Grecji Iwo?

Czynniki zawsze są podobne - obracanie pieniędzmi, których się nie ma i ciągłe zadłużanie się. Nie jestem ekonomistą.

Cytat:

Ręce opadają! Skok z 6 piętrowego budynku zagraża człowiekowi bardziej niż zażywanie narkotyków...dlaczego więc nie zakazuje się budowy tychże budynków?

Budynków nie buduje się po to, by z nich skakać. Dopalacze produkuje się po to, żeby je sprzedawać. I kupuje po to, by je zażywać. Nie widzisz tej subtelnej różnicy?

Jak Ci powiem, że heroina nie powinna leżeć na półce w sklepie, bo może zabić, to też mi odpowiesz, że to bez sensu - bo np. siekierą też można się walnąć w łeb i sobie zaszkodzić, więc siekierę też trzeba zdelegalizować?

Rzeczywiście, ręce opadają.

Cytat:
Jak chcesz się truć to się truj..twoja sprawa

Oczywiście, dlatego w supermarkecie powinna leżeć na półce właśnie heroina, bo to przecież Twoja sprawa - chcesz się truć, to się truj. Tak?

Cytat:
Więc niektórym kręgom byłoby na rękę je zakazać...i w ogóle utrzymać delegalizację wszystkich prochów, ponieważ mafie narkotykowe mają z tego niewiarygodne zyski.

I tak mafia ma z tego kasę i tak. To są szemrane kręgi. Jak uważasz, że jest w porządku, że dzieciaki trują się jakimś gównem, lądują w szpitalu i nie wiadomo jak im pomóc - bo nie wiadomo czasami co w tych dopalaczach jest - to gratuluję.

Cytat:
No skoro podatki dla Ciebie to szczegół...specjalnie wymieniłem jeszcze dwie inne rzeczy żeby nie było, że przypadek.

Czyli znalazłeś trzy abstrakcyjne analogie i już uważasz, że jest to odkrywcze i prawdziwe porównanie?

Cytat:
Powtarzam jeszcze raz...w Polsce jak i w wielu innych krajach NIE ISTNIEJE DZISIAJ WOLNY RYNEK. Prosty przykład...w Polsce wolny rynek funkcjonował od kiedy wprowadzono tą ustawę http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Wilczka (ciekawostka, wprowadzono ją jeszcze w PZPR, za komuny sic!) wraz z jej zniesieniem free market definitywnie przestał istnieć.

Ustawę wprowadził PZPR, a wprowadzono w PRL. Poza tym trafiłeś kulą w płot, bo ta ustawa właśnie dawała wolność gospodarczą, która jest do dziś. Jest wolny rynek - każdy może założyć firmę, oferować swoje produkty, lub usługi, a klient wybiera. Na tym polega wolny rynek - i ta ustawa go zapoczątkowała. To, że Ty napiszesz wielkimi literami, że wolny rynek nie istnieje i do tego to, że "ręce opadają" nic nie zmieni. Bo nie masz jak na razie żadnych argumentów.

Cytat:
Kiedy nakłada się jakieś gospodarcze regulacje, kontrole itd. to nie ma już czegoś takiego jak wolny rynek.

Czyli jak nie będzie Sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy to wtedy będzie wolny rynek? Jak nikt nie będzie kontrolował przedsiębiorców co robią, jak robią, z czego i jak traktują pracowników? Wtedy będzie wolny rynek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boro

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, lecim dalej z dyskusją! Very Happy Very Happy
[quote="i.w.o."]

Cytat:
Odnoszę wrażenie, że obejrzałeś kilka filmików na youtube i traktujesz je jako prawdę objawioną.

A ja odnoszę wrażenie, że nie masz pomysłu co powiedzieć. Film dałem specjalnie dla Ciebie, żeby nie szukać konkretnych felietonów. Czy prawda objawiona? no wystarczy poczytać różne źródła, połączyć fakty i trochę pomyśleć. Na wykładzie ciekawie o tym mówi redaktor Michalkiewicz i profesor Dudek (jedna z osób, która ma największą wiedzę na ten temat, zajmuje się tym zagadnieniem). Ciekawe jest to, że Wałęsa z Kiszczakiem już w sierpniu 88r. się spotkał i padła propozycja okrągłego stołu Smile

Cytat:
Ty byś na pewno ułożył lepsze. I za jednym zamachem obalił rząd socjalistyczny. A Solidarność nie obaliła, więc jest do kitu. O czym my rozmawiamy?

Jak walczymy o niepodległość to walczymy! Moim zdaniem niestety władze wykorzystały Solidarność i tyle, w głównej mierze istotne jest to że była w większości lewicowa...no związki zawodowe to też w końcu lewicowy twór itd. Ciekaw jestem czy mogłoby to wyglądać inaczej gdyby front walki z PZPR był prawicowy. Czy w takiej sytuacji komuniści widzieliby możliwość układania się z nimi :O ? No ale legenda Solidarności jest!

Cytat:
Zamiast powtarzać "ręce opadają", napisz coś konstruktywnego. Naprawdę nie widzisz różnicy między socjaldemokracją taką, jak jest teraz np. w Szwecji a socjalistycznym PRL-em?

No to pytanie czy Lewica nie ma nic wspólnego z socjalizmem?
Myślę, że różnice są małe, tak jak też mówiłem, że demokracja to dobra przykrywka dla ludzi. Wspomniałeś o Szwecji, to ja podam Ci dwa konkrety mówiąc jak się tam mniej więcej żyje obecnie. Otóż, dziecko gdy idzie do szkoły jest na wstępie informowane, że ma prawo złożyć doniesienie na swoich rodziców i mówiąc bez ogródek jeśli nie wsadzić ich do więzienia, to zabrać im prawa rodzicielskie. Ograniczenie władzy rodzicielskiej, skutek wtrącania się państwa w rodzinę. Ty oczywiście powiesz..no ale jak..niektórzy maltretują swoje pociechy!! To ja na to powiem, dlaczego przez 5% społeczeństwa, ma cierpieć 95%? Klaps może skutkować więzieniem Smile
Po drugie tam była taka słynna sprawa z księdzem, który na kazaniu powiedział mniej więcej, że jeszcze raz uważnie przeczesał pismo święte i z pełną odpowiedzialnością mówi, że Homoseksualizm to zboczenie. Doszło do nagonki, gróźb...i bodajże sprawy sądowej, która ostatecznie skończyła jego skazaniem.
Ogólnie patrząc na wikipedię i punkty programu Socjaldemokracji to są one po prostu głupie...Podatek progresywny (Jak więcej zarabiasz to więcej płać...), Państwo zajmujące się i interweniującą w gospodarkę (*), równość społeczna (niemożliwa utopia), państwowa służba zdrowia i szkolnictwo...mało skuteczne pomysły.

Cytat:
Bezpieki już nie ma.

No jest, bo mówiąc banalnie, nikt jej nie usunął..taki przykład, była taka sytuacja, mogę się pomylić w szczegółach ale było mniej więcej tak, że mieliśmy sprawę ze stoczniami, Minister skarbu państwa Aleksander Grad zajmował się tą sprawą i stanęło na tym, że premier zagroził mu, że jeżeli do konkretnej daty Katarczycy zainteresowani kupnem stoczni nie wpłacą pieniędzy Polsce, to minister zostanie zdymisjonowany (a już wcześniej bodaj z powodu afery hazardowej premier wyrzucał swoich ministrów), minęła określona data, pieniędzy nie było...a minister Grad do dzisiaj pełni swoją funkcję. Oczywiście powiesz, że wszystko to przypadek, pomyłka, niedomówienia..a ja na podstawie szczegółu wyciągam wnioski.

Cytat:
Czynniki zawsze są podobne - obracanie pieniędzmi, których się nie ma i ciągłe zadłużanie się. Nie jestem ekonomistą.

Tak, zadłużanie się, powiedziałbym jeszcze że rozdęta biurokracja i na pewno też duże parcie na unijne fundusze (mniejsza z tym, osobny temat). Zwróć uwagę, że rządy Platformy oferują nam obecnie to samo...kłania się powiększający stale dług publiczny w przeliczeniu na obywatela wynosi już 20 tys. zł, do tego doliczmy bodajże dług zus. Jeśli nie będzie reform to skończymy jak Grecja..jeszcze wcześniej upadnie co prawda Hiszpania, Francja, Belgia i parę państw...ale nas też to czeka. Mówienie, że Platforma nie czyni reform, ponieważ spowoduje to dziurę budżetową jest czystą demagogią! A pieniądze państwa nie powinny brać się z wysokich podatków, tylko z pracy obywateli, co spowodują oczywiście niższe podatki, o tym naprawdę nie ma co się wiele spierać.

Cytat:
Budynków nie buduje się po to, by z nich skakać. Dopalacze produkuje się po to, żeby je sprzedawać. I kupuje po to, by je zażywać. Nie widzisz tej subtelnej różnicy?

Zauważ subtelną różnicę, że przed wprowadzeniem delegalizacji co chwila niemal pojawiały się informację, że się ktoś otruł, a najczęściej były sformułowane, że "podejrzewa się że to dopalacze" albo był taki przypadek, że osoba zmarła, po czym się później okazało, że nie z powodu dopalaczy, a szwankującego serca. Zwróć uwagę, że teraz jakoś dziwnie nie ma w ogóle informacji, że ktoś się otruł..a wierz mi, że załatwienie takich proszków nawet jak są zakazane nie jest specjalnym problemem. (ja nie biorę! Smile )
Pytanie na myślenie..czy marihuana jest groźniejsza od alkoholu?

Cytat:
Jak Ci powiem, że heroina nie powinna leżeć na półce w sklepie, bo może zabić, to też mi odpowiesz, że to bez sensu - bo np. siekierą też można się walnąć w łeb i sobie zaszkodzić, więc siekierę też trzeba zdelegalizować?

Czemu zakazujesz komuś się truć? Każdy powinien decydować o sobie, jedynie masz rację, że niepełnoletni nie powinni po to sięgać, ale od tego powinni być rodzice żeby im to wybijać z głowy. Może nie na półce w sklepie a w aptece raczej. Kiedyś w aptece można było kupić amfetaminę pod nazwą "benzedryna"...zwróć uwagę na to z innego aspektu, o ile mniej wypadków spowodowanych zaśnięciem za kierownicą miałoby miejsce gdyby można było zażyć np. amfetaminę zamiast środków mniej skutecznych typu kawa, redbull. Czemu nikt nie stawia sprawy w ten sposób? Poza tym...zakażesz narkotyków ludzie będą wąchać klej...też zakażesz kleju? A Ci co ćpają bez problemu znajdą sobie też dealera jeśli narkotyki będą nielegalne...głupota zakazywania.

Cytat:
Oczywiście, dlatego w supermarkecie powinna leżeć na półce właśnie heroina, bo to przecież Twoja sprawa - chcesz się truć, to się truj. Tak?

W aptece raczej nie w supermarkecie...No moja sprawa, moje życie, moja decyzja, za którą ja tylko ponoszę konsekwencję...mówiąc otwarcie jak się otruje parę osób to lepiej dla społeczeństwa gdy mniej debili na świecie będzie...(oj się nie oburzaj już tylko! :O )

Cytat:
I tak mafia ma z tego kasę i tak. To są szemrane kręgi. Jak uważasz, że jest w porządku, że dzieciaki trują się jakimś gównem, lądują w szpitalu i nie wiadomo jak im pomóc - bo nie wiadomo czasami co w tych dopalaczach jest - to gratuluję.

Iwo...mafie na narkotykach czerpią największe zyski, jest to w zasadzie duża część ich dochodów, światowy rynek narkotyków obraca sumami niewiarygodnymi, większymi niż biliony dolarów. Jak by były narkotyki legalne to jaki byłby biznes dla mafii w handlowaniu tym skoro narkotyki w aptece kosztowałyby kilkakrotnie mniej i były dostępne? Śmiem powiedzieć, że duża część narkotyków kosztowałaby wtedy grosze.
Rola rodziców żeby wychowywać swoje dzieci odpowiednio i tyle. A jak zakażesz to te super dzieciaki i tak sobie załatwią działkę dla siebie, spokojna głowa. Często bywa, że i do normalnych narkotyków dosypuje się świństwa.

Cytat:
Czyli znalazłeś trzy abstrakcyjne analogie i już uważasz, że jest to odkrywcze i prawdziwe porównanie?

Nie rozumiem, podałem Ci trzy konkrety żeby nie było, że mówię ogólnikami. Czy abstrakcyjne? Mydl sobie oczy dalej.

Cytat:
Ustawę wprowadził PZPR, a wprowadzono w PRL. Poza tym trafiłeś kulą w płot, bo ta ustawa właśnie dawała wolność gospodarczą, która jest do dziś. Jest wolny rynek - każdy może założyć firmę, oferować swoje produkty, lub usługi, a klient wybiera. Na tym polega wolny rynek - i ta ustawa go zapoczątkowała. To, że Ty napiszesz wielkimi literami, że wolny rynek nie istnieje i do tego to, że "ręce opadają" nic nie zmieni. Bo nie masz jak na razie żadnych argumentów.

1. Czepiasz się literówki
2. Nie trafiłem kulą w płot, bo napisałem, że ta ustawa dawała wolność gospodarczą, ale nie trwa do dzisiaj, ponieważ została ona zmieniona.
Definicja Wolnego rynku z wikipedii (zwróć uwagę na pogrubione wyrazy)
Na wolnym rynku kupujący i sprzedający nie podlegają żadnym ograniczeniom ani przymusowi ze strony podmiotów zewnętrznych (np. władzy publicznej), a warunki transakcji - w szczególności cena - zależą jedynie od ich obopólnej zgody
Jeszcze mam tłumaczyć to zagadnienie?

Cytat:
Czyli jak nie będzie Sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy to wtedy będzie wolny rynek? Jak nikt nie będzie kontrolował przedsiębiorców co robią, jak robią, z czego i jak traktują pracowników? Wtedy będzie wolny rynek?

Na to wygląda Smile
Na cholerę Ci jakaś Państwowa inspekcja pracy? Podmiot gospodarczy na rynku chce chyba jak najlepiej dla swoich klientów, a jeśli by działał nie odpowiednio tj. produkty były by robione tandetnie, to nikt by nie kupował ich produktów i dany podmiot gospodarczy by plajtował. Po drugie..jeśli pracowników by się traktowało niewłaściwie, łamało by się zapisy umowy o pracę itd., to groziłaby firmie sprawa w sądzie, a ludzie nie chcieliby by tam pracować jeśli traktowanie byłoby nie właściwe, bądź pensje za małe(pójdą do konkurencji, a jak!). W wolny rynek wtrąca się państwo m.in. ustalaniem płacy minimalną, która zabija drobną gospodarkę i uniemożliwia m.in. młodym ludziom dobry start.
A propos Sanepidu to w USA była taka sytuacja jakiś czas temu, że kościół...a w zasadzie parafianie organizowali się, by prywatnie przygotowywać jedzenie (jakieś ciasta, ciepłe posiłki itd.) dla bezdomnych. Sanepid przyczepił się do tych ludzi i chciał im zakazać tej działalności pod pretekstem, że jedzenie może nie być najlepszej jakości czy tam, że parafianie nie ma jakiś atestów itd.
Zapomnieli pomyśleć w jaki typowy sposób bezdomnym przychodzi się odżywiać...
i.w.o.

PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:
Ciekawe jest to, że Wałęsa z Kiszczakiem już w sierpniu 88r. się spotkał i padła propozycja okrągłego stołu :)

I?

Cytat:
Jak walczymy o niepodległość to walczymy! Moim zdaniem niestety władze wykorzystały Solidarność i tyle

W jaki sposób, skoro m. in. Solidarność doprowadziła do kresu tamtego ustroju? Gdzie tu jest sukces komunistów, bo nie rozumiem? W tym, że upadł ich system i przestali mieć monopol na władzę?

Cytat:
Ciekaw jestem czy mogłoby to wyglądać inaczej gdyby front walki z PZPR był prawicowy

Chyba nie ma co gdybać, ale gdyby naprzeciw lewicowych ekstremów stanęli ekstremi prawicowi, to raczej do niczego dobrego by doszło - albo do krwawych pacyfikacji, albo do krwawej rewolucji.

Cytat:
No to pytanie czy Lewica nie ma nic wspólnego z socjalizmem?

Nie wiem, co rozumiesz przez pojęcie "lewica", chyba to pojęcie ma zbyt szeroką definicję.

Cytat:
Myślę, że różnice są małe, tak jak też mówiłem, że demokracja to dobra przykrywka dla ludzi. Wspomniałeś o Szwecji, to ja podam Ci dwa konkrety mówiąc jak się tam mniej więcej żyje obecnie. Otóż, dziecko gdy idzie do szkoły jest na wstępie informowane, że ma prawo złożyć doniesienie na swoich rodziców (...)
Po drugie tam była taka słynna sprawa z księdzem, który na kazaniu powiedział mniej więcej, że jeszcze raz uważnie przeczesał pismo święte i z pełną odpowiedzialnością mówi, że Homoseksualizm to zboczenie. Doszło do nagonki, gróźb...i bodajże sprawy sądowej, która ostatecznie skończyła jego skazaniem.

Po co mi to piszesz? Ja nie dyskutuję na temat tego, rozwiązania wprowadzone w Szwecji są słuszne, czy nie. Pytałem się, czy nie widzisz różnicy między PRL-em (realny socjalizm) a współczesną Szwecją (socjaldemokracja). Jeżeli dla Ciebie te różnice są małe to naprawdę gratuluję, bo porównujesz państwo demokratyczne z państwem totalitarnym, krzywdzącym ludzi, w pewnym okresie nawet mordującym swoich obywateli za poglądy polityczne. Strzelającym do robotników. No, ale skoro porównujesz dzisiejszą Polskę do III Rzeszy...

Cytat:
Ogólnie patrząc na wikipedię i punkty programu Socjaldemokracji to są one po prostu głupie...Podatek progresywny (Jak więcej zarabiasz to więcej płać...), Państwo zajmujące się i interweniującą w gospodarkę (*), równość społeczna (niemożliwa utopia), państwowa służba zdrowia i szkolnictwo...mało skuteczne pomysły.

Cieszę się, że masz takie jasne i swoim przekonaniu prawidłowe (jedyne prawdziwe!) poglądy, ale ja w ogóle o tym nie dyskutowałem. Sam nie mam poglądów lewicowych, ale nie określam niczyich przekonań, poglądów "głupimi".

Cytat:

No jest [bezpieka], bo mówiąc banalnie, nikt jej nie usunął..taki przykład, była taka sytuacja, mogę się pomylić w szczegółach ale było mniej więcej tak, że mieliśmy sprawę ze stoczniami, Minister skarbu państwa Aleksander Grad zajmował się tą sprawą i stanęło na tym, że premier zagroził mu, że jeżeli do konkretnej daty Katarczycy zainteresowani kupnem stoczni nie wpłacą pieniędzy Polsce, to minister zostanie zdymisjonowany (...)

To, że jakiś minister nie został zdymisjonowany oznacza, że istnieje BEZPIEKA?

Cytat:
Tak, zadłużanie się, powiedziałbym jeszcze że rozdęta biurokracja i na pewno też duże parcie na unijne fundusze (...) jeśli nie będzie reform to skończymy jak Grecja

Nie jestem ekonomistą, nie wiem. Skoro Ty w Twoim wieku już wiesz wszystko, to może napisz do premiera, czy coś, nie wiem. Skoro widzisz przyszłość.

[/quote]Zauważ subtelną różnicę, że przed wprowadzeniem delegalizacji co chwila niemal pojawiały się informację, że się ktoś otruł, (...) po czym się później okazało, że nie z powodu dopalaczy, a szwankującego serca. (...) wierz mi, że załatwienie takich proszków nawet jak są zakazane nie jest specjalnym problemem. (ja nie biorę! :) )
Pytanie na myślenie..czy marihuana jest groźniejsza od alkoholu?[/quote]

Przepraszam, o czym Ty mówisz? Co ma do tego marihuana i alkohol? Prosta rzecz: te używki są szkodliwe tak, jak ciężkie narkotyki i w związku z tym powinny być zakazane. Co jeszcze wymyślisz, żeby zboczyć z tematu? Jeżeli chodzi o tę osobę, która zmarła na serce, to podejrzewam, że wada serca była przyczyną bezpośrednią, a dopalacze pośrednią. "Załatwienie takich proszków nawet jak są zakazane nie jest specjalnym problemem" - i co z tego? Broń maszynową też się pewnie da załatwić, to znaczy, że powinna być legalna dla każdego? Dopalacze, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia, nie powinny być legalne. Proste.

Cytat:
Czemu zakazujesz komuś się truć? Każdy powinien decydować o sobie, jedynie masz rację, że niepełnoletni nie powinni po to sięgać, ale od tego powinni być rodzice żeby im to wybijać z głowy. Może nie na półce w sklepie a w aptece raczej.

W takim wypadku wszystko powinno być legalne i dozwolone, bo to przecież Twoja sprawa, co robisz. Leki na receptę też powinny być dostępne dla każdego bez ograniczeń? Bo przecież każdy może sobie szkodzić, jeżeli chce? Brniesz w jakiś totalny absurd.

Cytat:
No moja sprawa, moje życie, moja decyzja, za którą ja tylko ponoszę konsekwencję

Niestety nie. Na tej samej zasadzie zakazana jest kąpiel w niewyznaczonych miejscach. Może dla Ciebie to też absurd, bo przecież jak ktoś chce się utopić, niech się utopi. Po co go ostrzegać? Kolego, mam znajomych, którzy biorą różne rzeczy i to nie jest takie proste. Ludzie sięgają po różne rzeczy nie zdając sobie sprawy, jakie to zagrożenie. Dlatego zakazuje i/lub utrudnia się dostępu do pewnych środków.

Cytat:
(oj się nie oburzaj już tylko! :O )

Nie oburzam się, to raczej budzi moją rezygnację.

Cytat:
Jak by były narkotyki legalne to jaki byłby biznes dla mafii w handlowaniu tym skoro narkotyki w aptece kosztowałyby kilkakrotnie mniej i były dostępne? Śmiem powiedzieć, że duża część narkotyków kosztowałaby wtedy grosze.

Zawsze się znajdzie ktoś, kto wyprodukuje coś jeszcze mocniejszego, jeszcze groźniejszego i jeszcze bardziej uzależniającego. Każda taka substancja powinna być dodawana do asortymentu apteki, żeby mafia nie mogła robić biznesu?

Cytat:

Nie rozumiem, podałem Ci trzy konkrety żeby nie było, że mówię ogólnikami. Czy abstrakcyjne? Mydl sobie oczy dalej.

Proszę państwa: ja mydlę sobie oczy, bo nie zgadzam się z Tobą, że Polska jest gorsza od III Rzeszy - tylko dlatego, że: 1) jest zakaz palenia 2) są wyższe podatki 3) dłużej zakłada się kawiarnię. Mam nadzieję, że ktoś to widzi...

Boro napisał:
Iwo napisał:

Na to wygląda :)

Myślę, że dawka absurdu jest już wystarczająca...
Powrót do góry
Boro

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="i.w.o."]
Cytat:
I?

Nic nic...taka mała dygresja, ponieważ mówiło się wtedy m.in. że bardzo często oponenci nawet się znali, co tajne rozmowy to demaskowały.

Cytat:
W jaki sposób, skoro m. in. Solidarność doprowadziła do kresu tamtego ustroju? Gdzie tu jest sukces komunistów, bo nie rozumiem? W tym, że upadł ich system i przestali mieć monopol na władzę?

Zwróć uwagę, że Hitlerowców po wojnie osądzono w procesach noremburskich, a sukces komunistów tkwi m.in. w tym, że im się upiekło, jeśli nie lepiej...(widać, że bardzo im się opłaciły negocjacje zamiast czekać na rozszarpanie przez tłum w przyszłości) tutaj symboliczna jest scena kiedy Michnik broni generała Jaruzelskiego.

Cytat:
Nie wiem, co rozumiesz przez pojęcie "lewica", chyba to pojęcie ma zbyt szeroką definicję.

No dobra, dla zawężenia akcji niech będzie już ta socjaldemokracja. Czy nie ma nic wspólnego z socjalizmem aby na pewno?

Cytat:
Po co mi to piszesz? Ja nie dyskutuję na temat tego, rozwiązania wprowadzone w Szwecji są słuszne, czy nie. Pytałem się, czy nie widzisz różnicy między PRL-em (realny socjalizm) a współczesną Szwecją (socjaldemokracja). Jeżeli dla Ciebie te różnice są małe to naprawdę gratuluję, bo porównujesz państwo demokratyczne z państwem totalitarnym, krzywdzącym ludzi, w pewnym okresie nawet mordującym swoich obywateli za poglądy polityczne. Strzelającym do robotników. No, ale skoro porównujesz dzisiejszą Polskę do III Rzeszy...

Pokolei, różnice są, bodajże jeśli chodzi o np. nacjonalizowanie podmiotów gospodarczych, tylko że ja zwracam uwagę na rzeczy wspólne(podobne), których jest zdecydowanie więcej. Demokracja to rządy motłochu, który odpowiednio sterowany może wprowadzić rząd totalitarny (Bez skojarzeń typu "mordujący"). Państwo totalitarne nie musi zabijać żeby krzywdzić obywateli kapisco? Przypominam, że piekłoszczyk Hitler zdobył władzę w wyniku - a jakże - demokratycznych wyborów...dostał chyba z 90% głosów. Ludzie sobie nie zdają sprawy z pewnych faktów. Porównuję gospodarkę Polski i III Rzeszy, co wcześniej podkreślałem, proszę nie robić ze mnie idioty kładąc nacisk na mordy, których dopuścił się Reichsfuehrer, bo ja o tym kompletnie nie mówiłem i nie miałem zamiaru mówić.

Cytat:
Cieszę się, że masz takie jasne i swoim przekonaniu prawidłowe (jedyne prawdziwe!) poglądy, ale ja w ogóle o tym nie dyskutowałem. Sam nie mam poglądów lewicowych, ale nie określam niczyich przekonań, poglądów "głupimi".

Nie wiem czy jedyne prawdziwe, prawidłowe itd., na pewno pewne propozycje byłyby dużo bardziej rozsądniejsze..nie oszukujmy się bo Utopii nie ma i nie będzie. Po prostu wymieniłem po krótce jak te punkty programu mają się w rzeczywistości, co nawet teraz można zaobserwować wokół. Przepraszam bardzo...ale jak ktoś wierzy jeszcze w takie poglądy socjalistyczne zwłaszcza po kryzysie greckim no to cóż...aa to na pewno dopiero początek, chyba że jakiś cud nastąpi Smile

Cytat:

Nawet linki znalazłem na potwierdzenie historii Smile
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6857061,Tusk__prywatyzacja_stoczni_albo_dymisja_ministra_Grada.html
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;zostaje;a;tusk;za;to;przeprasza,96,0,530016.html

To tylko jeden z przykładów, zwróć uwagę, że Tusk to z całą pewnością powiedział publicznie,

Cytat:
Nie jestem ekonomistą, nie wiem. Skoro Ty w Twoim wieku już wiesz wszystko, to może napisz do premiera, czy coś, nie wiem. Skoro widzisz przyszłość.

Dlaczego jak Ci przedstawiłem rozsądne argumenty i fakty to ty musisz mnie od razu atakować mało retorycznymi tekstami typu "Ty już wszystko wiesz", "Jesteś pępkiem świata", "Wiesz na pewno wszystko lepiej od wszystkich". Wypisałem Ci dużo rzeczy prawdziwych, które każdy może sobie sprawdzić, nie mówię że wiem dużo czy w ogóle, że wszystko. Wystarczy poczytać parę książek, posłuchać wykładów i logicznie myśleć, oglądać monetę z dwóch stron..samemu. Powiem Ci bez ogródek, że premierowi i tak to wisi, jakieś reformy. Rząd nic nie robi i na tym zyskuje. Oczywiście nienawiść do Jarosława dużej części społeczeństwa mu w tym też bardzo pomaga. A Kaczyński sobie na to też poniekąd zasłużył, chociaż także nie do końca.

Cytat:
Przepraszam, o czym Ty mówisz? Co ma do tego marihuana i alkohol? Prosta rzecz: te używki są szkodliwe tak, jak ciężkie narkotyki i w związku z tym powinny być zakazane. Co jeszcze wymyślisz, żeby zboczyć z tematu? Jeżeli chodzi o tę osobę, która zmarła na serce, to podejrzewam, że wada serca była przyczyną bezpośrednią, a dopalacze pośrednią. "Załatwienie takich proszków nawet jak są zakazane nie jest specjalnym problemem" - i co z tego? Broń maszynową też się pewnie da załatwić, to znaczy, że powinna być legalna dla każdego? Dopalacze, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia, nie powinny być legalne. Proste.

Proste pytanie, ustosunkuj się do niego jeśli możesz.
Nie widzę problemu, jeżeli na opakowaniu masz dokładnie napisane z czego składa się konkretny dopalacz i co może powodować, ponieważ to nie jest też prawda, że wszystkie dopalacze mają taką szkodliwość jak ciężkie narkotyki. Gdzie zbaczam z tematu? A propos tego zmarłego...Nie o to chodziło, że brał te środki, tylko że na potrzebę kampanii antydopalaczowej się tak spekulowało..co z tego, że nawet by się dało później sprostowanie skoro informacja poszła już w eter...to taki szczegół, a zarazem sztuczka medialna. Odpowiedz mi też na pytanie dlaczego wtedy jak było o tej sprawie gorąco (ale tak bardzo gorąco) to w mediach co chwila były widoczne tylko informacje, że ktoś się akurat zatruł...a wcześniej jakoś dużo mniej się widziało podobnych nagłówków choćby w internecie? ciekawe Smile
To z tego, że zakazując nie rozwiązujesz problemu, jedynie ograniczasz wolność społeczeństwu, tyczy się to też innych rzeczy.
Broń palna nie powinna być zakazana, jest bardzo dużo rozsądnych argumentów za tym. Tłuste jedzenie też powoduje (niewątpliwy!) uszczerbek na zdrowiu i może prowadzić do śmierci (bomba cholesterolowa). Iwo będzie zakazywał takiego jedzenia? Radni Nowego Jorku zapatrywali się dość niedawno na zakaz solenia potraw. Aprobatę ludzi mamy, więc do dzieła!

Cytat:
W takim wypadku wszystko powinno być legalne i dozwolone, bo to przecież Twoja sprawa, co robisz. Leki na receptę też powinny być dostępne dla każdego bez ograniczeń? Bo przecież każdy może sobie szkodzić, jeżeli chce? Brniesz w jakiś totalny absurd.

Nie, nie...tak jak z podatkami, powinny być raczej niskie i równe dla każdego...ale muszą być to jest oczywiste. Tak też jeśli chodzi o zakazy to powinien być dotyczący posiadania np. broni jądrowej czy jak to kiedyś mój nauczyciel w liceum nazywał "bombek" atomowych i tych mniejszych, broń chemiczna też. Usilne forowanie leków bez recepty wydaje się na pierwszy rzut oka głupim pomysłem, ponieważ 95% osób powierza swoje zdrowie i opiekę nad nim lekarzowi (z drugiej strony dochodzi też do wałków na tym polu jeśli chodzi o "polecanie" konkretnych leków przez lekarza, może nie po to żeby pacjenta zabić ale to, żeby firma farmaceutyczna zarobiła parę groszy więcej). No ale jeśli na ulotce tej dołączonej do opakowania jest napisany dokładny skład, skutki uboczne itp. to nie widzę przeszkód żeby zakazywać, chyba że o czymś istotnym zapomniałem albo mnie przekonasz Smile

Cytat:
Niestety nie. Na tej samej zasadzie zakazana jest kąpiel w niewyznaczonych miejscach. Może dla Ciebie to też absurd, bo przecież jak ktoś chce się utopić, niech się utopi. Po co go ostrzegać? Kolego, mam znajomych, którzy biorą różne rzeczy i to nie jest takie proste. Ludzie sięgają po różne rzeczy nie zdając sobie sprawy, jakie to zagrożenie. Dlatego zakazuje i/lub utrudnia się dostępu do pewnych środków.

Myślę, że Zakaz to nie jest to samo co ostrzeżenie Smile Taki drobny, acz istotny szczegół.
Sprawa nie jest prosta ale w tej sprawie moim zdaniem trzeba zadbać o przywrócenie znaczenia rodziny. Jeśli chodzi o niepełnoletnich to do rodziców należy ich odpowiednia edukacja. Państwo nie powinno się w to wtrącać.

Cytat:
Zawsze się znajdzie ktoś, kto wyprodukuje coś jeszcze mocniejszego, jeszcze groźniejszego i jeszcze bardziej uzależniającego. Każda taka substancja powinna być dodawana do asortymentu apteki, żeby mafia nie mogła robić biznesu?

Nie mam takiej wiedzy żeby Ci teraz powiedzieć dokładnie ile substancji trafiałoby do asortymentu apteki, a ile być może do zupełnie oddzielnego sklepu jak do tego z dopalaczami jakie były do niedawna. Czy coś jeszcze mocniejszego? Nie wiem nie próbowałem narkotyków żeby powiedzieć czy da się jeszcze bardziej Smile Lepiej żeby mafia nie kręciła tego biznesu, zwróć uwagę ile młodych ludzi jest wciąganych do mafii z tego względu...żeby być np. dealerem. Tych ludzi jest mnóstwo.

Cytat:
Proszę państwa: ja mydlę sobie oczy, bo nie zgadzam się z Tobą, że Polska jest gorsza od III Rzeszy - tylko dlatego, że: 1) jest zakaz palenia 2) są wyższe podatki 3) dłużej zakłada się kawiarnię. Mam nadzieję, że ktoś to widzi...

Zapomniałeś łaskawie dopisać, że nie w tym ile piekłoszczyk Hitler zabił osób, a czysto gospodarczo, w III Rzeszy też o dziwo żyło trochę osób, a nawet w Generalnej Guberni. Powtarzam jeszcze raz, bo mogły być kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem (zdarza się), otóż to jest porównanie żeby pokazać i uzmysłowić jak lepiej żyło się pod tymi wymienionymi względami ludziom w takim paskudnym państwie jakim były wtedy Niemcy i o ile więcej było wtedy wolności (brzmi niewiarygodnie ale jednak) porównując do stanu na dzisiaj u nas.
PS. Coś jeszcze dla Iwo...w tamtych czasach góral mógł legalnie bez niczego handlować oscypkami, co dzisiaj nie jest raczej takie proste Smile
Czy ktoś to widzi? Na pewno jeśli ktoś to czyta to widzi Twoją ignorancję wobec faktów, niestety bolesnych faktów ale jednak. Smile

Boro napisał:
Iwo napisał:

Na to wygląda Smile

Iwo napisał:
Myślę, że dawka absurdu jest już wystarczająca...

Jakiego absurdu? Wszystko opisałem w poprzednim poście tuż pod tym króciutkim zdaniem. Tak samo nie ładnie jest imputować komuś inne słowa, tak jak wyciąganie kilku słów z kontekstu bez przytaczania całej wypowiedzi, w której dość szczegółowo rozwinąłem zagadnienie z podaniem rzeczowych argumentów.

Pozdrawiam! Very Happy
i.w.o.

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 02:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:
Zwróć uwagę, że Hitlerowców po wojnie osądzono w procesach noremburskich, a sukces komunistów tkwi m.in. w tym, że im się upiekło, jeśli nie lepiej

III Rzesza jest odpowiedzialna za większe zbrodnie, niż PRL. To po pierwsze. Po drugie - bardzo trudno w demokratycznym państwie skazać kogoś z przyczyn politycznych, jeśli nie miał konkretnych, udowodnionych win. Po trzecie - na tym między innymi polegał sukces Polaków, że po 1990 roku zaniechano stosowania kary śmierci. Być może niektórzy z komunistów rzeczywiście zasługiwali na kary więzienia i wielu z nich na fali rozwoju gospodarki udało się zbić majątek. Ale na pewno nie jest lepszym rozwiązaniem krwawa rewolucja, ona do niczego dobrego nie doprowadza. Poza tym, chyba znasz ten tekst: Są w kraju tym rachunki krzywd, lecz gdy tłum będzie gonił kogoś w strzępach munduru, ślepą drogą, to póki co - uchylam drzwi. Spróbuj proszę zrozumieć te słowa, może nigdy nie zwróciłeś na to uwagi.

Cytat:
niech będzie już ta socjaldemokracja. Czy nie ma nic wspólnego z socjalizmem aby na pewno?

Znowu przekręcasz. Pytałem, czy nie widzisz zasadniczych różnic między socjalizmem, a socjaldemokracją.

Cytat:
Państwo totalitarne nie musi zabijać żeby krzywdzić obywateli kapisco? Przypominam, że piekłoszczyk Hitler zdobył władzę w wyniku - a jakże - demokratycznych wyborów...dostał chyba z 90% głosów. [nie, około 40 proc.] Ludzie sobie nie zdają sprawy z pewnych faktów. Porównuję gospodarkę Polski i III Rzeszy

Przecież gospodarka III Rzeszy to gospodarka wojenna, nastawiona na zbrojenie się i całe wysiłki szły w tym kierunku. Choćby z tego powodu to porównanie jest chybione.

Boro napisał:
Iwo napisał:

Nawet linki znalazłem na potwierdzenie historii :)

Ale co to ma do bezpieki?

Cytat:
Wystarczy poczytać parę książek, posłuchać wykładów i logicznie myśleć, oglądać monetę z dwóch stron..

Żeby przyjąć jedyny słuszny, Twój światopogląd?

Cytat:
Nie widzę problemu, jeżeli na opakowaniu masz dokładnie napisane z czego składa się konkretny dopalacz (...) Odpowiedz mi też na pytanie dlaczego wtedy jak było o tej sprawie gorąco (ale tak bardzo gorąco) to w mediach co chwila były widoczne tylko informacje, że ktoś się akurat zatruł...

To, że morfinę dokładnie opiszesz w ładnym opakowaniu też nie znaczy, że powinna być w każdej aptece. Ze względu na ogromny potencjał uzależniający. Ludzie przeczytają, nie uwierzą, zanegują, machną ręką i uzależnią się tak, że nie będą w stanie z tego wyjść. W większości przypadków. Nie obchodzi mnie jakaś wrzawa medialna, bo nie śledzę pilnie wszystkich wiadomości, znam temat raczej niezależnie.

Cytat:
Tłuste jedzenie też powoduje (niewątpliwy!) uszczerbek na zdrowiu i może prowadzić do śmierci (bomba cholesterolowa)

Porównywanie środków działających na ośrodkowy układ nerwowy do niezdrowego jedzenia świadczy o nieznajomości tematu. Więc go skończmy.

Cytat:
Usilne forowanie leków bez recepty wydaje się na pierwszy rzut oka głupim pomysłem, ponieważ 95% osób powierza swoje zdrowie i opiekę nad nim lekarzowi

Czyli wg Ciebie leki na receptę powinny być - tak jak są teraz - na receptę, a narkotyki dostępne bez żadnych obostrzeń?

Cytat:
No ale jeśli na ulotce tej dołączonej do opakowania jest napisany dokładny skład, skutki uboczne itp. to nie widzę przeszkód żeby zakazywać

Czyli wystarczy, że jest ulotka do takiej substancji, leku, używki i już jest wszystko OK? Może jeszcze dorzucajmy książkę do każdej niebezpiecznej, silnie uzależniającej substancji o jej działaniu i zagrożeniu - wtedy wszystko będzie w porządku?

Cytat:
Nie mam takiej wiedzy żeby Ci teraz powiedzieć dokładnie ile substancji trafiałoby do asortymentu apteki, a ile być może do zupełnie oddzielnego sklepu jak do tego z dopalaczami jakie były do niedawna. Czy coś jeszcze mocniejszego? Nie wiem nie próbowałem narkotyków żeby powiedzieć czy da się jeszcze bardziej :) Lepiej żeby mafia nie kręciła tego biznesu

Owszem, zawsze da się zrobić coś mocniejszego - zawsze to powinno wg Ciebie trafiać do aptek? Każdy, najbardziej uzależniający i niebezpieczny narkotyk?

Cytat:
w takim paskudnym państwie jakim były wtedy Niemcy i o ile więcej było wtedy wolności

Naprawdę uważasz, że w III Rzeszy było więcej wolności, niż teraz? Odpowiedz tak, lub nie - to mi wystarczy.

Cytat:
w tamtych czasach góral mógł legalnie bez niczego handlować oscypkami, co dzisiaj nie jest raczej takie proste

OK - przekonałeś mnie. Rzeczywiście wolałbym żyć w III Rzeszy. Łatwiej handlowałbym oscypkami, szybciej otworzyłbym kawiarnię i mógłbym zapalić w miejscu publicznym. Pięknie.

Cytat:
Na pewno jeśli ktoś to czyta to widzi Twoją ignorancję wobec faktów, niestety bolesnych faktów ale jednak. :)

Jakich faktów? Że wg Ciebie w totalitarnych Niemczech żyło się lepiej niż teraz w Polsce? To jest fakt? Faktem jest na pewno przykład zakazu palenia, otwierania kawiarni i oscypków. Ale tego chyba nie trzeba nawet komentować.

Boro napisał:
Wszystko opisałem w poprzednim poście tuż pod tym króciutkim zdaniem. Tak samo nie ładnie jest imputować komuś inne słowa, tak jak wyciąganie kilku słów z kontekstu bez przytaczania całej wypowiedzi, w której dość szczegółowo rozwinąłem zagadnienie z podaniem rzeczowych argumentów.

Nic nie rozwinąłeś, opisałeś jak to PIP nęka przedsiębiorców, a Sanepid nachodzi parafie. To są rzeczowe argumenty za tym, żeby zlikwidować Sanepid i PIP?

I dziękuję za pozdrowienia.
Powrót do góry
markos

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stronie radiowej "Trójki" w zakładce "Lista Przebojów" w dziale: "nowe nagrania do głosowania" jest "Dywizjon 303" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="i.w.o."]

Cytat:
III Rzesza jest odpowiedzialna za większe zbrodnie, niż PRL. To po pierwsze. Po drugie - bardzo trudno w demokratycznym państwie skazać kogoś z przyczyn politycznych, jeśli nie miał konkretnych, udowodnionych win. Po trzecie - na tym między innymi polegał sukces Polaków, że po 1990 roku zaniechano stosowania kary śmierci. Być może niektórzy z komunistów rzeczywiście zasługiwali na kary więzienia i wielu z nich na fali rozwoju gospodarki udało się zbić majątek. Ale na pewno nie jest lepszym rozwiązaniem krwawa rewolucja, ona do niczego dobrego nie doprowadza. Poza tym, chyba znasz ten tekst: Są w kraju tym rachunki krzywd, lecz gdy tłum będzie gonił kogoś w strzępach munduru, ślepą drogą, to póki co - uchylam drzwi. Spróbuj proszę zrozumieć te słowa, może nigdy nie zwróciłeś na to uwagi.

PRL w porównaniu do III Rzeszy racja, chociaż pamiętajmy, że to nie było też bardzo mało osób..ale chyba zgodzimy się z tym, że Sowieci ogółem zamordowali dużo więcej ludzi niż hitlerowcy tak? Nie wiem, może przeoczyłem, ale czy był taki proces sądowy przeciwko komunistom? U nas z sądami bywa różnie...są przypadki kiedy są dowody na zarzucane czyny, dwie instancje skazują, ale sąd najwyższy uniewinnia po apelacjach. Kara śmierci powinna być stosowana, ale tylko w przypadkach umyślnego zabójstwa, a nie za poglądy polityczne itd. Zniesienie tej kary uważam za negatyw. Dorobili się na fali rozwoju gospodarki? Kapitalizm kompradorski bardziej tu może pasować. Krwawa rewolucja w jakim kontekście?

Cytat:
Znowu przekręcasz. Pytałem, czy nie widzisz zasadniczych różnic między socjalizmem, a socjaldemokracją.

No ale przecież odpowiedziałem już na to pytanie w poprzednim poście, a Twojej odpowiedzi na pytanie czy socjaldemokracja nie ma nic wspólnego z socjalizmem nie otrzymałem.

Cytat:
Przecież gospodarka III Rzeszy to gospodarka wojenna, nastawiona na zbrojenie się i całe wysiłki szły w tym kierunku. Choćby z tego powodu to porównanie jest chybione.

Racja, ale to byłaby dobra riposta gdybym mówił porównując walkę z bezrobociem i np. postęp w budowie autostrad w III RP i III Rzeszy, a chodziło mi o rzeczy, które raczej nie miały aż takiego związku z tą gospodarką wojenną, ewentualnie można przyczepić się tylko do podatków, które w GG i tak były bardzo wysokie, więc nie powiedziałbym, że jest ono chybione. A propos zbrojenia się to słyszałem wypowiedź Miltona Friedmana, który powiedział, że tak szybkie powstanie Niemców z kolan spowodowało między innymi usunięcie ceł wewnętrznych w Niemczech.

Cytat:
Ale co to ma do bezpieki?

Jeden z przykładów pokazujących, że władza w kraju niekoniecznie może zależeć tylko od samego Donka.

Cytat:
Żeby przyjąć jedyny słuszny, Twój światopogląd?

Smile Od razu mi się przypomina cytat "Moja racja jest mojsza niż twojsza", no ten "jedyny", "słuszny" jak dotąd nie został jakoś wybitnie obalony przez Ciebie jakimś argumentem, który by mnie znokautował. Miałeś dobrą uwagę z tego co kojarzę a propos tego, że nie wszystko mogłoby być legalne jak np. broń chemiczna czy jądrowa czy inne tego typu zabawki. Tylko, że słyszałem już o tym wcześniej. Smile

Cytat:
To, że morfinę dokładnie opiszesz w ładnym opakowaniu też nie znaczy, że powinna być w każdej aptece. Ze względu na ogromny potencjał uzależniający. Ludzie przeczytają, nie uwierzą, zanegują, machną ręką i uzależnią się tak, że nie będą w stanie z tego wyjść. W większości przypadków. Nie obchodzi mnie jakaś wrzawa medialna, bo nie śledzę pilnie wszystkich wiadomości, znam temat raczej niezależnie.

Znajdą się niestety zawsze tacy, którzy mimo ostrzegania, będą chcieli włożyć śrubokręt do kontaktu. Zakazem nie bardzo pomożesz, trzeba jedynie informować i ostrzegać na gruncie rodziny. Można także pokazywać skutki takich bezmyślnych decyzji (nie pokazuje się np. osoby, która umiera z tego powodu).

Cytat:
Porównywanie środków działających na ośrodkowy układ nerwowy do niezdrowego jedzenia świadczy o nieznajomości tematu. Więc go skończmy.

Dlaczego? Można powiedzieć, że oba sposoby przyczyniają się do trucia człowieka i niezdrowego trybu życia, który może prowadzić do zgonu. Jeśli się nie mylę to co roku w Polsce ginie chyba o wiele więcej osób z powodu zawału serca.

Cytat:
Czyli wg Ciebie leki na receptę powinny być - tak jak są teraz - na receptę, a narkotyki dostępne bez żadnych obostrzeń?

Doczytaj do końca tamtą wypowiedź.

Cytat:
Czyli wystarczy, że jest ulotka do takiej substancji, leku, używki i już jest wszystko OK? Może jeszcze dorzucajmy książkę do każdej niebezpiecznej, silnie uzależniającej substancji o jej działaniu i zagrożeniu - wtedy wszystko będzie w porządku?

Nie popadajmy w taką skrajność jeśli chodzi o książki. Oprócz ulotek ważne jest ostrzeganie w kręgach rodzinnych o czym mówiłem. Mozolne działanie powinno przynieść skutek w tym, że mniej osób będzie wpadało w uzależnienie, chociaż oczywiście zniwelować do zera się nie da, to też podkreślam, nie ma utopii.

Cytat:
Owszem, zawsze da się zrobić coś mocniejszego - zawsze to powinno wg Ciebie trafiać do aptek? Każdy, najbardziej uzależniający i niebezpieczny narkotyk?

Przecież napisałem, że nie wiem jaka część do apteki, a jaka do wydzielonego oddzielnie sklepu, brak takiej wiedzy.

Cytat:
Naprawdę uważasz, że w III Rzeszy było więcej wolności, niż teraz? Odpowiedz tak, lub nie - to mi wystarczy.

Źle postawione pytanie. Ty chcesz żebym powiedział w znaczeniu ogólnym i najlepiej wszystkie szczegóły uwzględniając, paradoksalnie rzecz biorąc w wielu dziedzinach, przykładach, które wymieniłem(najprostszych) było więcej wolności i tyle. Przyjmij to do wiadomości, że tak to wygląda.

Cytat:
OK - przekonałeś mnie. Rzeczywiście wolałbym żyć w III Rzeszy. Łatwiej handlowałbym oscypkami, szybciej otworzyłbym kawiarnię i mógłbym zapalić w miejscu publicznym. Pięknie.

Ja bym nie chciał żyć ani tu ani tam Smile

Cytat:
Jakich faktów? Że wg Ciebie w totalitarnych Niemczech żyło się lepiej niż teraz w Polsce? To jest fakt? Faktem jest na pewno przykład zakazu palenia, otwierania kawiarni i oscypków. Ale tego chyba nie trzeba nawet komentować.

Nie ogółem tylko wydzielając te przykłady. No tak..wypada spuścić zasłonę milczenia nad tym stanem rzeczy do którego doprowadzono u nas.

Cytat:
Nic nie rozwinąłeś, opisałeś jak to PIP nęka przedsiębiorców, a Sanepid nachodzi parafie. To są rzeczowe argumenty za tym, żeby zlikwidować Sanepid i PIP?

No tak, ponieważ to KONSUMENT wie najlepiej co jest dobre, a co nie, a państwo powinno ingerować (tym samym chronić) tylko wtedy, kiedy np. po zapoznaniu się z produktem na opakowaniu, klient zauważa niespodziewanie w domu, że do zupki chińskiej jest dodana kokaina. Wink Oczywiście zastanów się czy tym chciwym kapitalistom opłaca się takie niespodzianki robić swoim klientom, jeśli wiemy, że panuje wolna konkurencja.
i.w.o.

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro:
- Rewolucje zazwyczaj są krwawe.
- Nie podzielam opinii na temat kary śmierci, bo jest ona nieodwołalna i w przypadku pomyłki sądowej nie można jej odwrócić.
- Jeżeli na podstawie tego, że jakiś minister nie został zdymisjonowany - a miał być - wyciągasz wniosek, że władza nie zależy tylko od Tuska, to ja nie wchodzę nawet w taką dyskusję. I przeczytaj wreszcie definicję bezpieki.
- Nie da się obalić czegoś, co się nie trzyma kupy. To jak dyskusja o istnieniu Boga. "Przecież były jakieś cudy. A jak wytłumaczysz to. A jak wytłumaczysz tamto." i zasypywanie rozmówcy jakimiś absurdalnymi przykładami. Zrozum, że wyprowadzenie trzech podobieństw (w tym dwóch drobnych) III Rzeszy i III RP nie oznacza udowodnienie tezy. Uczyłeś się logiki? Na tej zasadzie można porównać każde państwo z każdym innym, bo zawsze jakieś tam podobieństwa się znajdą.
- Używasz bezsensownych przykładów, porównujesz do narkotyków raz śrubokręt, raz wieżowiec, a raz tłuste jedzenie. Tak się nie da rozmawiać. Albo rozmawiamy o faktach, albo bawimy się w kotka i myszkę. Temat narkotyków z Tobą skończyłem.
- Tak, przyjąłem do wiadomości, że w III Rzeszy łatwiej otwierało się kawiarnię, łatwiej handlowało oscypkami i nie było zakazu palenia. Ale z tego nic konstruktywnego nie wynika.
- Mówisz o jakiejś utopistycznej wizji kapitalizmu. A utopia nie istnieje. Dlatego Sanepid kontroluje, żeby nikt Ci nie sprzedał kebaba, którym się otrujesz (a i tak ryzyko jest spore).

markos napisał:
Na stronie radiowej "Trójki" w zakładce "Lista Przebojów" w dziale: "nowe nagrania do głosowania" jest "Dywizjon 303" :)

To jest dopiero istotna wiadomość!
Powrót do góry
Boro

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. napisał:
Boro:
- Rewolucje zazwyczaj są krwawe.
- Nie podzielam opinii na temat kary śmierci, bo jest ona nieodwołalna i w przypadku pomyłki sądowej nie można jej odwrócić.
- Jeżeli na podstawie tego, że jakiś minister nie został zdymisjonowany - a miał być - wyciągasz wniosek, że władza nie zależy tylko od Tuska, to ja nie wchodzę nawet w taką dyskusję. I przeczytaj wreszcie definicję bezpieki.
- Nie da się obalić czegoś, co się nie trzyma kupy. To jak dyskusja o istnieniu Boga. "Przecież były jakieś cudy. A jak wytłumaczysz to. A jak wytłumaczysz tamto." i zasypywanie rozmówcy jakimiś absurdalnymi przykładami. Zrozum, że wyprowadzenie trzech podobieństw (w tym dwóch drobnych) III Rzeszy i III RP nie oznacza udowodnienie tezy. Uczyłeś się logiki? Na tej zasadzie można porównać każde państwo z każdym innym, bo zawsze jakieś tam podobieństwa się znajdą.
- Używasz bezsensownych przykładów, porównujesz do narkotyków raz śrubokręt, raz wieżowiec, a raz tłuste jedzenie. Tak się nie da rozmawiać. Albo rozmawiamy o faktach, albo bawimy się w kotka i myszkę. Temat narkotyków z Tobą skończyłem.
- Tak, przyjąłem do wiadomości, że w III Rzeszy łatwiej otwierało się kawiarnię, łatwiej handlowało oscypkami i nie było zakazu palenia. Ale z tego nic konstruktywnego nie wynika.
- Mówisz o jakiejś utopistycznej wizji kapitalizmu. A utopia nie istnieje. Dlatego Sanepid kontroluje, żeby nikt Ci nie sprzedał kebaba, którym się otrujesz (a i tak ryzyko jest spore).

1. W obliczu dzisiejszego zaawansowania techniki możliwość pomyłki sądowej, śledztwa nie jest tak duża.
2. To tylko przykład, których można podać więcej, ale wiesz mam wrażenie, że co bym nie powiedział nawet oczywiście ewidentnego to ty obrócisz to w bezsens, absurd itd., pewnie w taką myśl, że "To nie może być tak, że żyjemy w czymś takim...niemożliwe".
3. Gdybym podał Ci jedną różnicę to bym się jeszcze mógł zgodzić, że hiperbolizuję i posypać głowę popiołem, a jeśli daję Ci cztery wyraźne podobieństwa a ty dalej mówisz, że jest to absurdalne, albo drobne (sic!) no to spoko.
4. Musiałem sięgnąć po absurd z wieżowcami, jedzeniem itd. w odpowiedzi na argumenty, które stoją na podobnym poziomie merytorycznym. To "szkodzi"..no a to też "szkodzi"
5. W obliczu dzisiejszych wydarzeń może zdawać się być utopijna, ale nie przeczy to twierdzeniu, że im mniejszy wpływ państwa tym lepiej dla jednostki.
6. Na zadane przeze mnie wcześniejsze pytanie brak odpowiedzi, no ale cóż Socjalizm i Socjaldemokracja jak Ogień i woda Smile

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Panie i Panowie! Jesteśmy w rankingu!!! Smile
i.w.o.

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:
W obliczu dzisiejszego zaawansowania techniki możliwość pomyłki sądowej, śledztwa nie jest tak duża.

Proszę bardzo, Boro, przeciwnik obecnego systemu wierzy w jego nieomylność! "Nie jest tak duża" - czyli możemy sobie pozwolić na te kilka procent niesłusznie skazanych na śmierć?

Cytat:
Gdybym podał Ci jedną różnicę to bym się jeszcze mógł zgodzić, że hiperbolizuję i posypać głowę popiołem, a jeśli daję Ci cztery wyraźne podobieństwa a ty dalej mówisz, że jest to absurdalne, albo drobne (sic!) no to spoko.

Ile razy mam Ci powtarzać, że cztery podobieństwa nie udowadniają tezy? Samochód X ma identyczne klamki jak samochód Y, taki sam kolor, wlew paliwa z tej samej strony i podobną deskę rozdzielczą. To nie znaczy, że samochód X jest tym samym, co samochód Y. Mało tego, te samochody wcale nie muszą być podobne. Jak mam to prościej wytłumaczyć?

Cytat:
Musiałem sięgnąć po absurd z wieżowcami, jedzeniem itd. w odpowiedzi na argumenty, które stoją na podobnym poziomie merytorycznym. To "szkodzi"..no a to też "szkodzi"

Aha, czyli na tej samej zasadzie:
- Amfetamina bardzo szkodzi, nie bierz jej.
- Alkohol też szkodzi!

Cytat:
im mniejszy wpływ państwa tym lepiej dla jednostki.

I z tym się zgadzam. Ale nie można przeginać w drugą stronę, że właściwie można zlikwidować PIP i Sanepid.

Cytat:
Na zadane przeze mnie wcześniejsze pytanie brak odpowiedzi, no ale cóż Socjalizm i Socjaldemokracja jak Ogień i woda :)

To są podobne założenia, ale zupełnie inna forma. Dzięki temu drugiemu członowi w nazwie.

Cytat:
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=

Panie i Panowie! Jesteśmy w rankingu!!! :)

Ale po Shakirze i Lady Gadze. Ludzie, kupujcie płytę.
Powrót do góry
Boro

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. napisał:

Cytat:
Proszę bardzo, Boro, przeciwnik obecnego systemu wierzy w jego nieomylność! "Nie jest tak duża" - czyli możemy sobie pozwolić na te kilka procent niesłusznie skazanych na śmierć?

Nie jest tak duża (w obliczu badań DNA itd.) jak w porównaniu do dawnych lat. To tak jak przypadki kiedy wsadzisz do więzienia, a gość będzie dalej mordował tylko, że w więzieniu idąc tą drogą

Cytat:
Ile razy mam Ci powtarzać, że cztery podobieństwa nie udowadniają tezy? Samochód X ma identyczne klamki jak samochód Y, taki sam kolor, wlew paliwa z tej samej strony i podobną deskę rozdzielczą. To nie znaczy, że samochód X jest tym samym, co samochód Y. Mało tego, te samochody wcale nie muszą być podobne. Jak mam to prościej wytłumaczyć?

Masz rację, tylko obstawałbym przy tym, że trochę dewaluujesz wartość tych szczegółów.

Cytat:
To są podobne założenia, ale zupełnie inna forma. Dzięki temu drugiemu członowi w nazwie.

No to odpowiem cytatem z Karola Marksa: "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację." Dziękuję za uwagę.

Cytat:
Ale po Shakirze i Lady Gadze. Ludzie, kupujcie płytę.

Wierzę, że jeszcze podskoczymy o parę pozycji, jest w sumie nieźle, przeskoczyć zwłaszcza Shakirę będzie ciężko : (
i.w.o.

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:
Nie jest tak duża (w obliczu badań DNA itd.) jak w porównaniu do dawnych lat.

Twoje beztroskie podejście, że pomyłek sądowych nie jest tak dużo, więc spokojnie można wprowadzić karę śmierci jest straszne. Nawet ślady Twojego DNA na czyichś zwłokach nie dają stuprocentowej pewności, że to Ty zabiłeś. Albo, że masz na sobie krew tej osoby. Zawsze ktoś Cię mógł w genialny sposób wrobić. Przy karze dożywocia jest szansa, że prawda jeszcze wyjdzie na jaw i zostaniesz uwolniony. Pomijając już te cierpienia zadawane podczas kary śmierci. To jest nieludzkie.

Cytat:
Masz rację, tylko obstawałbym przy tym, że trochę dewaluujesz wartość tych szczegółów.

Jak dewaluuję, jaka jest wartość szczegółów typu handel oscypkami? Jeśli znajdziesz generalne doktryny ustrojów III Rzeszy i Polski i je porównasz, to wtedy to będzie miało jakąś wartość.

Cytat:
odpowiem cytatem z Karola Marksa: "Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację." Dziękuję za uwagę.

Ale nikt nie mówił o filozofii Karola Marksa, tym bardziej o jakimś wyrwanym z kontekstu zdaniu. Mówiłem o zasadniczych różnicach między dzisiejszą Szwecją, gdzie panuje socjaldemokracja a PRL-em, gdzie był socjalizm. Nie widzisz tych różnic - trudno. Na siłę Ci nic nie wbiję do głowy.
Powrót do góry
Boro

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="i.w.o."]
Cytat:
Twoje beztroskie podejście, że pomyłek sądowych nie jest tak dużo, więc spokojnie można wprowadzić karę śmierci jest straszne. Nawet ślady Twojego DNA na czyichś zwłokach nie dają stuprocentowej pewności, że to Ty zabiłeś. Albo, że masz na sobie krew tej osoby. Zawsze ktoś Cię mógł w genialny sposób wrobić. Przy karze dożywocia jest szansa, że prawda jeszcze wyjdzie na jaw i zostaniesz uwolniony. Pomijając już te cierpienia zadawane podczas kary śmierci. To jest nieludzkie.

No bo nie jest ich dużo. Pominąłeś, że przy karze dożywocia jest szansa na to, że skazana osoba może jeszcze w ramach rozrywki kogoś pozabijać w więzieniu piszę raz drugi (i co dwa dożywocia i utrzymywanie za nasze pieniądze?). Już nie wspominam, że to byłby lepszy czynnik odstraszający niż więzienie, z którego można się wielokrotnie zwalniać. Jakie cierpienia? Trucizna kilka sekund i po sprawie. Nawet kościół dopuszcza stosowanie kary śmierci, ponieważ fragmenty na ten temat występują w piśmie świętym, więc nie rozumiem aż takiego oburzenia...

Cytat:
Jak dewaluuję, jaka jest wartość szczegółów typu handel oscypkami? Jeśli znajdziesz generalne doktryny ustrojów III Rzeszy i Polski i je porównasz, to wtedy to będzie miało jakąś wartość.

Taka wartość szczegółów, że dzisiaj dużo łatwiej byłoby ludziom prowadzić własny biznes gdyby nie rozrost biurokracji itd. co skutkowałoby poprawą jakości życia jednostkom, a także rozwojem kraju, Diabeł tkwi w szczegółach. Więcej wolności Smile
Generalna doktryna Polski haha...nieźle

Cytat:
Ale nikt nie mówił o filozofii Karola Marksa, tym bardziej o jakimś wyrwanym z kontekstu zdaniu. Mówiłem o zasadniczych różnicach między dzisiejszą Szwecją, gdzie panuje socjaldemokracja a PRL-em, gdzie był socjalizm. Nie widzisz tych różnic - trudno. Na siłę Ci nic nie wbiję do głowy.

Krótko mówiąc, zasadnicza i jedyna różnica jest taka, że teraz obywateli się nie zabija tylko doi (pieniądze), taka przystępniejsza i przyjemniejsza dla oka forma, już nawet nie chcę mi się tego znów rozwijać. A propos Marksa...nie jest to wyrwane z żadnego kontekstu...po prostu mówienie o dwóch formach jest śmieszne, demokracja to rządy, które łatwo prowadzą do tyranii. On tu ma niestety rację...
i.w.o.

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:

No bo nie jest ich dużo. Pominąłeś, że przy karze dożywocia jest szansa na to, że skazana osoba może jeszcze w ramach rozrywki kogoś pozabijać w więzieniu piszę raz drugi (i co dwa dożywocia i utrzymywanie za nasze pieniądze?). Już nie wspominam, że to byłby lepszy czynnik odstraszający niż więzienie, z którego można się wielokrotnie zwalniać. Jakie cierpienia? Trucizna kilka sekund i po sprawie. Nawet kościół dopuszcza stosowanie kary śmierci, ponieważ fragmenty na ten temat występują w piśmie świętym, więc nie rozumiem aż takiego oburzenia...

Aha, czyli zabijmy go prewencyjnie - bo przecież w więzieniu może znowu kogoś zabić... To lepsze niż pojedyncza cela, albo dobra kontrola? Zanim zaczniesz się wymądrzać, poczytaj chociaż na Wikipedii ile było przypadków, że trucizna nie zadziałała, na krześle skazany zaczął płonąć itd. Co to jest za argument, że pomyłek nie jest tak dużo? Jak tylko jedna osoba zostanie zabita w majestacie prawa to będzie w porządku? Albo dwie? Zrozum też, że odstrasza nieuchronność kary, a nie jej wysokość. Kościół? Jakie fragmenty Pisma Świętego? Może jeszcze piąte przykazanie? Czy może twórcy Katechizmu są nieomylni?

Cytat:
Generalna doktryna Polski haha...nieźle

Kwintesencja Twoich wypowiedzi.

Cytat:
Krótko mówiąc, zasadnicza i jedyna różnica jest taka, że teraz obywateli się nie zabija tylko doi (pieniądze), taka przystępniejsza i przyjemniejsza dla oka forma, już nawet nie chcę mi się tego znów rozwijać. A propos Marksa...nie jest to wyrwane z żadnego kontekstu...po prostu mówienie o dwóch formach jest śmieszne, demokracja to rządy, które łatwo prowadzą do tyranii. On tu ma niestety rację...

Czekam tylko, jak wyjedziesz z tym, że monarchia jest najlepszym ustrojem.
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob Lis 20, 2010 23:34    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Skocz do: