Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elektryczne Gitary historii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. napisał:
Gdzie kupiłeś? Ja byłem dziś w Empiku i nie było. Ale może to i lepiej, bo podobno nie za bardzo płacą artystom.


Empik na Bielanach Wrocławskich..na półce były dwa egzemplarze.

PS. O tak! Kalendarz to bardzo miła niespodzianka, byłem zaskoczony:)
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Czw Lis 04, 2010 11:21    Temat postu:

Powrót do góry
markos



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 77
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione na "Interii"
Elektryczne Gitary: Nadlatuje "Dywizjon 303" Smile
http://muzyka.interia.pl/teledyski/teledysk/elektryczne-gitary-dywizjon-303,290060
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
markos



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 77
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś w "Teleexpresie" były "Elekryczne Gitary z piosenką "Dywizjon 303" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 157

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,39836,news,1,1,historia_elektrycznych_gitar,aktualnosci_detal.html
EG w "Dzień Dobry TVN"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lagoona



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 48

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ja ja widziałam w teleekspresie Very Happy Był i Kuba i Piotr i Leon i Tomasz i Alek i ... i Jacek...... no chyba wszyscy byli Very Happy Jak usłyszałam to biegłam do telewizora i uderzyłam się w palec u nogi Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 157

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lagoona napisał:
Ja ja ja widziałam w teleekspresie Very Happy Był i Kuba i Piotr i Leon i Tomasz i Alek i ... i Jacek...... no chyba wszyscy byli

Ja też widziałam, prawie wszyscy byli.

Lagoona napisał:
Jak usłyszałam to biegłam do telewizora i uderzyłam się w palec u nogi Sad

Póki co radzę leczyć zachowawczo, ale jeżeli jutro będzie nadal bolało, to pisz śmiało do mnie na priva. Wink
PS Przez najbliższe 2 tygodnie będę pracować na ortopedii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lagoona



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 48

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo to dobrze wiedzieć!
Prawie wszyscy? a kogo nie było ? czy coś mi umknęło?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 157

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lagoona napisał:
Ooo to dobrze wiedzieć!
Prawie wszyscy? a kogo nie było ? czy coś mi umknęło?


Nawet jeśli umknęło, to nic straconego Smile
http://tvp.info/teleexpress/wideo/11112010-1700/3077951
15:46-16:28
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W środowej "Rzeczpospolitej" rozmowa z Kubą Sienkiewiczem. W dzisiejszej "Wyborczej" recenzja płyty i wywiad.

Moja opinia:
Album jest ładnie wydany. W środku plakat/kalendarz. Wklejona książeczka z wszystkimi tekstami. Muzyka - jestem zaskoczony... Pierwszy utwór z wyraźnym, fajnym basem, fletem i niesamowitym, choć krótkim tekstem Alka, umiejętnie wykonanym. Potem ironiczny i dowcipny "Rycerz bije" i "Kłuszyn" z bardzo długim, ciekawym tekstem. "Cud nad Wisłą" to prawdziwa perełka. Ta melodia na saksofonie i mantrowe "Przepędziliśmy Sowietów... Przepędziliśmy Sowietów... Przepędziliśmy zarazę... Przepędziliśmy Sowietów... (...) Już nie ma kibitek... Strzałów w potylicę..." wgniata w fotel. Dla mnie genialne. W ogóle w pierwszej połowie płyty dominują takie klimaty mroczne, czasem podszyte humorem, ale nie wesołe. W tym "Cudzie" jest pod spodem taki smutek, ból, naprawdę - Kubie się to udało. Dalej piosenki już nam znane. Najbladziej dla mnie wypada "Wielka Solidarność". Do zamykającej zestaw "Historii niczyjej" zaczynam się przekonywać, coś w tym jest.
Na płycie podoba mi się bardzo to, że dobrze słychać gitarę basową i sporo jest fajnych gitar, pewnie głównie dzięki Jackowi. Perkusja solidna i dobrze pracująca, ale "z tyłu". Organy raczej w tle - chyba głównie Hammondy. To wszystko po prostu świetnie brzmi.

Wydaje mi się, że będę do tej płyty wracał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja Odczucia związane z płytą:
1. Swarożyce
Ja bym nazywał to raczej instrumentalem z króciutkim tekstem. Przed wydaniem płyty wydawało mi się, że "Historia Niczyja" będzie pełnić rolę instrumentalu. Przechodząc ad rem to flet jest ciekawym wprowadzeniem...bardzo podoba mi się wejście gitar (ma to w sobie kop!!!), naprawdę słucha się tego świetnie, później tekst z ciekawą puentą, która dotyczy tego żeby pamiętać tą najdalszą historię, wydarzenia i ludzi, którzy bardzo się nam kojarzą z pradawnymi czasami jak np. św. Wojciech.
2. Rycerz bije
Melodia brzmi jak z..innej epoki, ja miałem takie wrażenie jakbym się przeniósł w czasy średniowieczne. Tekst jest śpiewany w moim odczuciu na siłę...ciężko byłoby go wyśpiewać samemu grając na gitarze czy też ogólnie żeby sobie zaśpiewać do piosenki. Rytmika jest powiedzmy niezbyt harmonijna przy zwrotkach, słowa są w dziwny sposób akcentowane, w taki trochę irytujący:) natomiast refren wpada w ucho, chociaż też w momentach jest dziwnie intonowany np. Po-o co, szy-y-ję. Zwraca uwagę ładne solo gitarowe i końcówka chyba w takim biesiadnym tonie (nie wiem jak to określić precyzyjnie)
3. Kłuszyn
Świetnie, że pojawiają się klawisze fortepianowe, które dodają uroku, tak jak niegdyś w "Nie pij Piotrek", na plus gra też bodajże gitara Jacka...Tekstu jest bardzo dużo, słuchając tej piosenki odniosłem wrażenie, że chyba normalny słuchacz miałby ciężko z przesłuchaniem całej piosenki do końca. Troszkę tak ona się dłuży, troszkę też nuży, natomiast refren wpada w ucho..i puenta jego daje do myślenia. On się też fajnie zmienia w końcówce.
4. Cud nad Wisłą
Perełka, muzyka jest świetna, sekcja dęta bardzo ładnie się komponuje. Ujęcie tematu przez Kubę jest wysokiej klasy, interesująca puenta (do kiedy? na jak długo?). Końcówka wydaję się jakby napięcie narastało. haha nie wiem czy autor tekstu poszedł na łatwiznę czy jest to po prostu taki powszechny zabieg stylistyczny, aczkolwiek nie spotkałem się wcześniej z takim zestawieniem rymów jak "Bugu-Długo"Smile
5. Dywizjon 303
Słyszałem, że jednym z zarzutów do tego utworu jest to, że piosenka się nie rymuję,(np. kole-wyłonią) w sumie lepiej jak "częstochowszczyzny" jest mało lub jej nie ma:) no albo wynalazki z Cudu:) Muzyka wciąga..tekst jest także ujmujący, jeśli chodzi o melodię to bardzo dobre jest zejście jeśli mnie słuch nie myli z A do Gis. Moim zdaniem piosenka na miarę hitu, kiedyś mogłaby śmiało kandydować o to miano. Po słowach "nie chcieli drażnić Stalina" wszystkie instrumenty idą w ruch, dobry efekt. W refrenie przygrywa gdzieś w tle jedna z gitar chętnie używanych przez Jacka Wąsowskiego:)
6. Ucieczka
Muszę powiedzieć, że jednak bardziej podobała mi się wersja grana podczas koncertów w stacjach radiowych jak np. w Radiu dla Ciebie. Tekst jest świetny, ułożony w stylu Kuby czyli dużo świetnie wplecionych kolokwializmów. Nie wiem czy nie troszkę za cicho słychać flet w refrenie, który nawiasem mówiąc brzmi genialnie.
7. Wielka Solidarność
Moim zdaniem rysa na tej płycie, ponieważ nijak ma się do innych piosenek-rocznic. Muzyka jest w porządku, no może te klawisze troszkę drażnią po uszach. Gitara Jacka fajnie gra w refrenie i na samym końcu. Natomiast jeśli chodzi o tekst to Kuba w wywiadzie mówił o szpilkach, ale jest ich zdecydowanie za mało, jeśli już pisać piosenki o Solidarności to moim zdaniem można było dużo więcej szpilek wpleść w tekst czy też mówiąc bez ogródek wyśmiać tą całą Solidarność. To by było coś! Jedna sprawa, że w jej szeregach na czele było sporo agentury, a druga, że nie było w 80r. nikogo, kto mógłby pokierować ludzi mądrze w kierunku wyzwolenia kraju, no bo co z tych strajków wyszło?..porozumienia sierpniowe, które wprowadzały kartki na mięso? Bez jaj... Tam w zasadzie chyba tylko zniesienie cenzury było mądrym postulatem. To niestety wygląda tak jakby chciano Socjalizm z ludzką twarzą i tyle. Już nie mówię o kontrowersjach mówiących o strajkach spowodowanych tym, żeby zmienić Gierka na Kanię, takie wykorzystanie naiwnych ludzi, szopka partyjniaków. Jest dużo powodów żeby po prostu nie tykać tego tematu, a tak to Kuba strasznie wyidealizował tą piosenkę o czym świadczy wers "Między Azją i Europą wolność mamy w środku". Nie trzeba chyba wspominać, że jeśli chodzi o tą wolność to jest coraz gorzej (liczne przymusy, ograniczenia na obywateli, układy, o których można by sie rozpisywać), więc te słowa z piosenki brzmią gorzko lub też strasznie groteskowo. Obecnie jeśli chodzi o wolność to zostało jej nam nie tak dużo jak to się powszechnie sądzi.
8. Dwudziestolatka
Ona jest utrzymana negatywnym tonie, chociaż pierwsza zwrotka nie do końca to pokazuje, ja bym się jednak spierał, że takiego czystego kapitalizmu do końca nie było u nas, tym bardziej teraz gdy zmieniono m.in. ustawę Wilczka (gospodarczą). W ogóle w całej Europie nie ma raczej nigdzie kapitalizmu. Z resztą słów, które Kuba wypowiadał o tej piosence wypada się w większym lub mniejszym stopniu zgodzić. Refren jest bardzo ciekawy...trafnie ułożony. Wcześniej mnie irytowała taka "niby" solówka Jacka w tej piosence, ale teraz można powiedzieć, że się przyzwyczaiłem:) Czuć tu zmianę spowodowaniem dołożeniem dodatkowych dęciaków.
9. Był NZS
Wielki szacunek za ułożenie takiego zawiłego tekstu i w ogóle w takiej formie. Muzyka jest świetna, refren ułożony do reszty powstałej już kilkadziesiąt lat temu nie psuje reszty:) Utwór wpada w ucho, duży plus.
10. Historia niczyja
Muszę powiedzieć, że wstęp bardzo kojarzy mi się z "Pije Kuba do Jakuba"SmileSmileSmile przez co ten utwór traci na wstępię trochę swojej wyjątkowości Smile
Ale mówiąc serio to przyjemnie się słucha, zejście podczas "A gdy wstaną..." jest bardzo dobre:) Na uwagę zasługuje solo na harmonijce, bardzo przystępne. Tekst zostawiam sobie jeszcze do dalszego rozgryzania:)

W sumie całość śmiem ocenić na 4/5...na cztery gwiazdki inaczej mówiąc. Tak jak mówił Iwo, ja podobnie będę do niej często i chętnie wracałSmile

PS. A i wielki + za kalendarz, duża niespodzianka, oczywiście okładka, grafika jak zwykle na poziomie i z pomysłem, brawo!
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 01:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszy, że pojawiają się inne głosy.
Boro napisał:
refren wpada w ucho, chociaż też w momentach jest dziwnie intonowany np. Po-o co, szy-y-ję.


Z czasem to się zaczyna podobać, przynajmniej mi - jest mało banalnie.

Cytat:
Tekstu jest bardzo dużo, słuchając tej piosenki odniosłem wrażenie, że chyba normalny słuchacz miałby ciężko z przesłuchaniem całej piosenki do końca.


Czy ja wiem? Wydaje mi się, że to jest plus, że jest na płycie taki tekst, w który można się wgryzać przez dłuższy czas. Tam świetne - oprócz klawiszy - są też flet i gitara.

Cytat:
aczkolwiek nie spotkałem się wcześniej z takim zestawieniem rymów jak "Bugu-Długo"


Chyba jest taki rym, który polega na tym, że słowo podobnie brzmi, jest jakaś dźwięczność zbieżna.

Cytat:
bez ogródek wyśmiać tą całą Solidarność. To by było coś! Jedna sprawa, że w jej szeregach na czele było sporo agentury


Trochę mylisz pojęcia. Pytanie pomocnicze: kto umieścił w Solidarności agenturę i dlaczego?

Cytat:
a druga, że nie było w 80r. nikogo, kto mógłby pokierować ludzi mądrze w kierunku wyzwolenia kraju, no bo co z tych strajków wyszło?..porozumienia sierpniowe, które wprowadzały kartki na mięso?


Solidarność wprowadziła kartki na mięso?

Cytat:
Obecnie jeśli chodzi o wolność to zostało jej nam nie tak dużo jak to się powszechnie sądzi.


Być może są pewne niebezpieczne tendencje, które z modelu łacińskiego kierują nas w stronę bizancyjskiego - ograniczającego wolność obywateli, ich odpowiedzialność i samorządność. Ale należy zachować pewien rozsądek: wolności jest więcej w Polsce, niż kiedykolwiek. Ale czujnym być zapewne warto.
Cytat:
W ogóle w całej Europie nie ma raczej nigdzie kapitalizmu.

No, bez przesady.

;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="i.w.o."]

Cytat:
Czy ja wiem? Wydaje mi się, że to jest plus, że jest na płycie taki tekst, w który można się wgryzać przez dłuższy czas. Tam świetne - oprócz klawiszy - są też flet i gitara.


Pewnie, że plus..ja tylko tak powiedziałem ogólnie o przeciętnym słuchaczu, być może w myśl powiedzenia Kuby, że piosenki, które wgryzają się w pamięć są krótkie i szybkie...ale to tylka mała dygresja, a nie zarzut dotyczący piosenki, która dla mnie brzmi wyjątkowo, bo mało podobnych w całym repertuarze:)

Cytat:
Trochę mylisz pojęcia. Pytanie pomocnicze: kto umieścił w Solidarności agenturę i dlaczego?


Bezpieka, aby kontrolować Solidarność, bądź wykorzystywać ją do własnych celów np. do zmiany u władzy w partii na co wskazywał niedawno m.in. sam Wałęsa w jednym z wywiadów.

Cytat:
Solidarność wprowadziła kartki na mięso?

No Solidarność czyli komitet strajkowy domagał się tego m.in. w słynnych postulatach
http://pl.wikisource.org/wiki/21_postulatów_Międzyzakładowego_Komitetu_Strajkowego_z_17_sierpnia_1980
punkt nr. 13, nawiasem mówiąc punkt numer 9 jeśli dobrze go rozumiem to przeczy kompletnie prawom ekonomii. Katastrofa

Cytat:
Być może są pewne niebezpieczne tendencje, które z modelu łacińskiego kierują nas w stronę bizancyjskiego - ograniczającego wolność obywateli, ich odpowiedzialność i samorządność. Ale należy zachować pewien rozsądek: wolności jest więcej w Polsce, niż kiedykolwiek. Ale czujnym być zapewne warto.


Nie zgodzę się...my na czele z Unią Europejską czy też jak wiadomo wraz z USA idziemy otwarcie w kierunku komunizmu, niestety tak to wygląda pod wieloma względami, natomiast nasz obecny rząd okazał się od początku łże-liberałami, i z pewną ironią ale też nie mijając się z prawdą można stwierdzić, że są gorsi od samej III Rzeszy, no bo mamy teraz trzy razy większe podatki niż za tamtych czasów, a w poniedziałek wchodzi u nas zakaz palenia w miejscach publicznych, podobnie jak to chciał Hitler zrobić. Takie są fakty, no a tych tendencji jest o wiele więcej, a ciekawe jest, że rząd, który nic nie robi dalej ma stałe 40-50% poparcie, brak reform złotym środkiem na motłoch głosujący:) a wolności oczywiście stale coraz mniej.

Cytat:
No, bez przesady.

Wink


Nie wiem jak w państewkach typu Lichtenstein, ale w większych krajach naszego kontynentu rośnie w oczach eurosocjalizm. Nie ma czystego kapitalizmu, ponieważ nie ma wolnego rynku. Pozostały tylko jakieś domieszki tego. Brak kapitalizmu widoczny zwłaszcza na wyższych szczeblach np. związanych z mediami. Nie jest tak łatwo założyć sobie ogólnodostępną telewizję, jeżeli się nie zgadza z poglądami ludzi, którzy wydają tego typu koncesje lub nie jest się z nimi w układach - Kapitalizm kompradorski. No na mniejszych szczeblach tępi się małe firmy różnymi, regulacjami, biurokracją, płacą minimalną czy też propozycjami typu "Przynajmniej jeden pracownik w firmie (nawet w firmie jednoosobowej) musi być przeszkolony w zakresie BHP"
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:

Bezpieka, aby kontrolować Solidarność, bądź wykorzystywać ją do własnych celów


No, to im nie wyszło.

Cytat:

punkt nr. 13, nawiasem mówiąc punkt numer 9 jeśli dobrze go rozumiem to przeczy kompletnie prawom ekonomii


Ale realia były takie, że mięsa nie było w ogóle. Dostawało się je głównie ze wsi, od znajomych, albo spod lady. Były ogromne niedobory. Stąd zapewne pomysł wprowadzenia bonów, aby w jakiś sposób temu zaradzić. Zapewne większość mięsa trafiało do partyjnych dygnitarzy i tych, co mieli wejścia. To musiało frustrować.

Socjalizm w ogóle przeczy prawom ekonomii - "każdemu wedle potrzeb", produkcja, nie według podażu, tylko według planu itd. W takiej rzeczywistości się oni obracali.

Cytat:
my na czele z Unią Europejską czy też jak wiadomo wraz z USA idziemy otwarcie w kierunku komunizmu


Pod jakim względem?!

Cytat:
rząd okazał się od początku łże-liberałami


I łże-elitą i stoją tam, gdzie wtedy stało ZOMO?

Cytat:
nie mijając się z prawdą można stwierdzić, że są gorsi od samej III Rzeszy


Ty tak na poważnie? Porównujesz jeden z najbardziej zbrodniczych systemów w dziejach ludzkości do polskiego rządu? Proszę, powiedz, że żartujesz...

Czy może rząd jest podobny do III Rzeszy, bo jest zakaz palenia?

Cytat:
no bo mamy teraz trzy razy większe podatki niż za tamtych czasów, a w poniedziałek wchodzi u nas zakaz palenia w miejscach publicznych, podobnie jak to chciał Hitler zrobić.


Aha. Rzeczywiście, przekonałeś mnie. III Rzesza jak się patrzy! Dorzuciłbym jeszcze: mamy czołgi, oni też mieli. I Hitler był szczupły, Tusk też. Tusk to nowy Hitler!

Cytat:
rząd, który nic nie robi dalej ma stałe 40-50% poparcie


Może dlatego, że nie ma alternatywy. I takie są prawa właśnie demokracji. Oburzanie się na to, że jakiś rząd ma poparcie, to objaw właśnie braku zrozumienia demokracji.

Cytat:
Brak kapitalizmu widoczny zwłaszcza na wyższych szczeblach np. związanych z mediami. Nie jest tak łatwo założyć sobie ogólnodostępną telewizję, jeżeli się nie zgadza z poglądami ludzi, którzy wydają tego typu koncesje lub nie jest się z nimi w układach - Kapitalizm kompradorski. No na mniejszych szczeblach tępi się małe firmy różnymi, regulacjami, biurokracją, płacą minimalną czy też propozycjami typu "Przynajmniej jeden pracownik w firmie (nawet w firmie jednoosobowej) musi być przeszkolony w zakresie BHP"


Nie ma kapitalizmu, bo żeby założyć ogólnodostępną telewizję trzeba spełnić określone kryteria? Czy dlatego, że system nie jest idealny, jest sporo biurokracji? Bo jest obowiązek szkolenia BHP? To wyklucza istnienie kapitalizmu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. napisał:

No, to im nie wyszło.


Moim zdaniem wtedy, a już zwłaszcza podczas Okrąkłego stołu wyszło, podczas "zmiany ustrojowej".

Cytat:

Ale realia były takie, że mięsa nie było w ogóle. Dostawało się je głównie ze wsi, od znajomych, albo spod lady. Były ogromne niedobory. Stąd zapewne pomysł wprowadzenia bonów, aby w jakiś sposób temu zaradzić. Zapewne większość mięsa trafiało do partyjnych dygnitarzy i tych, co mieli wejścia. To musiało frustrować.


No mówiłem już, że chodziło o Socjalizm z ludzką twarzą, a nie o próbę obalenia jego.

Cytat:
Pod jakim względem?!

Można by wymieniać...to jest ciekawa sprawa, o której nawet GW pisze http://wyborcza.pl/1,75478,8633653,Sluzby_zagladaja_nam_w_telefon.html W Ameryce np. chcą wszczepiać chipy żeby identyfikować ludzi, gospodarka socjalna...może Komunizm to zbyt duże słowo ale Socjalizm jak najbardziej pasuje. W USA w ogóle zmierzają od kilkudziesiąciu lat w naszą stronę czyniąc państwową służbę zdrowia, Obama mówi o walce o wolność dla obywateli, po czym działa zupełnie inaczej, USA idą po równi pochyłej w stronę Europy

Cytat:
I łże-elitą i stoją tam, gdzie wtedy stało ZOMO?

Nie rozumiem? Jak ktoś uważa się otwarcie za liberała, po czym nie wypełnia obietnic wyborczych tj. obniżenie podatków (a mamy zamiast tego podwyżkę), brak liberalizacji gospodarki, odchudzenie urzędników (a powiększenie mamy). A tak to mamy pomysł kastracji pedofili, piękna akcja zamykania sklepów z dopalaczami, bądź zwiększenie radarów na drogach. Najbardziej krzywdzące jest to, że ktoś się uważa wtedy za liberała i dlatego napisałem "łże".

Cytat:
Ty tak na poważnie? Porównujesz jeden z najbardziej zbrodniczych systemów w dziejach ludzkości do polskiego rządu? Proszę, powiedz, że żartujesz...Czy może rząd jest podobny do III Rzeszy, bo jest zakaz palenia?


Nie chodzi mi o zbrodnie, tylko o gospodarkę jaka za jego rządów była, żeby pokazać, jak jest teraz źle skoro za narodowego socjalisty żyło się paradoksalnie lepiej niż teraz. Zakaz palenia to przykład, zakaz dopalaczy też można pod to podciągnąć. Ciekawy jest przykład, że aby otworzyć jakąś restaurację, kawiarnię za Hitlera trzeba było czekać dwa dni...a teraz to w dwa dni nie ma szans Smile Nie zrozum mnie źle, że mówię że Fuhrer był w porządku, tylko daję do porównania jak źle jest teraz u nas z tą wolnością skoro socjalista Hitler wydaje się być w porównaniu z naszymi rządami liberałem.

Cytat:
Aha. Rzeczywiście, przekonałeś mnie. III Rzesza jak się patrzy! Dorzuciłbym jeszcze: mamy czołgi, oni też mieli. I Hitler był szczupły, Tusk też. Tusk to nowy Hitler!


Nie mówiłem o czołgach tylko o wolności gospodarczej i obywatela III Rzeszy. Proste porównania, które powinny parę rzeczy uzmysławiać moim zdaniem. (Nie, że Tusk zaraz zacznie zabijać, tylko że ogranicza nam coraz bardziej wolność zamiast dawać...przecież uważał się za liberała tak?)

Cytat:
Może dlatego, że nie ma alternatywy. I takie są prawa właśnie demokracji. Oburzanie się na to, że jakiś rząd ma poparcie, to objaw właśnie braku zrozumienia demokracji.


Moim zdaniem wszystkie partie w parlamencie nie różnią się prawie w ogóle, są bezideowe. A demokracja to rządy, które mają dużo luk, o których można się długo rozpisywać i przyzwalają na kradzież. Wspomnę tylko, że sama Telewizja wystarczy żeby wygrać wybory, tylko tyle. Demokracja to rządy wybierane przez motłoch, a może z 10% społeczeństwa zna się wnikliwie na polityce..no taka jest prawda. Dużo by się tu rozpisywać.

Cytat:
Nie ma kapitalizmu, bo żeby założyć ogólnodostępną telewizję trzeba spełnić określone kryteria? Czy dlatego, że system nie jest idealny, jest sporo biurokracji? Bo jest obowiązek szkolenia BHP? To wyklucza istnienie kapitalizmu?


No nie ma, bo nie występuje już coś takiego jak Wolny rynek. Istnieje tzw. kapitalizm kompradorski http://www.youtube.com/watch?v=TZ2hey7QpFA
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boro napisał:
Moim zdaniem wtedy, a już zwłaszcza podczas Okrąkłego stołu wyszło, podczas "zmiany ustrojowej".


Najpierw (1989) była rzeczywiście "częściowa wolność", ale od 1990 jest to państwo zupełnie demokratyczne. To, że kilka lat później mogło wygrać wybory SLD to właśnie symptom tego, że wolność była całkowita. Nowe rządy, prawicowe, nie zawłaszczyły sobie władzy. Władza jest w rękach ludu. Wiadomo, że teoria teorią, a praktyka różnie, ale jest to wolność.

Cytat:
No mówiłem już, że chodziło o Socjalizm z ludzką twarzą, a nie o próbę obalenia jego.


A w jaki sposób mieli z dnia na dzień obalić socjalizm? Sugerujesz rewolucję? Wieszanie ludzi na latarniach?

Cytat:
Można by wymieniać...to jest ciekawa sprawa, o której nawet GW pisze http://wyborcza.pl/1,75478,8633653,Sluzby_zagladaja_nam_w_telefon.html W Ameryce np. chcą wszczepiać chipy żeby identyfikować ludzi


Taka specyfika służb specjalnych - tam gdzie one, tam też pokusa nadużyć, w każdym chyba ustroju.

Co do chipów - słyszałem i zgadzam się, że to koszmarny pomysł, przerażający.

Cytat:
gospodarka socjalna...może Komunizm to zbyt duże słowo ale Socjalizm jak najbardziej pasuje.


Jeżeli w ogóle, to socjaldemokracja, która niewiele ma wspólnego z socjalizmem, bo akceptuje reguły gry demokratyczne. Wydaje mi się, że to zagrożenie wolności (chipy, kamery, namierzanie komórek) płynie raczej z jakiejś innej strony - służb, może korporacji, które chcą chronić swoje interesy, nie wiem. To nie jest takie proste, że jacyś źli komuniści gdzieś siedzą i knują.

Cytat:
Jak ktoś uważa się otwarcie za liberała, po czym nie wypełnia obietnic wyborczych tj. obniżenie podatków


Chyba zdajesz sobie sprawę, że wynika to z dziury budżetowej i - pośrednio - kryzysu gospodarczego. Wolałbyś, żebyśmy poszli w stronę Grecji?

Cytat:
piękna akcja zamykania sklepów z dopalaczami


Nie widzę nic złego w tej akcji. Dzieciaki trafiały do szpitali i nawet lekarze otwarcie mówili, że już wolą, jak się zatruwają narkotykami - Bo wtedy wiedzą, jak pomóc. Logicznym jest, że gdy zakazane są narkotyki, nie powinno funkcjonować coś takiego, jak dopalacze. Ponadto akcja "przeciw-dopalaczowa" pokazała siłę państwa.

Cytat:
skoro za narodowego socjalisty żyło się paradoksalnie lepiej niż teraz


W III Rzeszy żyło się lepiej, niż teraz? Pod jakim względem? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo były mniejsze podatki? W średniowieczu był jeszcze mniejsze i co z tego?

Cytat:
tylko daję do porównania jak źle jest teraz u nas z tą wolnością skoro socjalista Hitler wydaje się być w porównaniu z naszymi rządami liberałem.


Porównujesz współczesną gospodarkę polską z gospodarką III Rzeszy na podstawie jakichś kilku - wybranych przez siebie - szczegółów: że wtedy szybciej się otwierało kawiarnię, że nie było zakazu palenia i podatki były niższe. Koszmar. Na tej samej podstawie można wysnuć najbardziej absurdalne porównania i twierdzić, że ma się rację.

Cytat:
bo nie występuje już coś takiego jak Wolny rynek. Istnieje tzw. kapitalizm kompradorski http://www.youtube.com/watch?v=TZ2hey7QpFA


Nie istnieje wolny rynek, bo są jakieś wypaczenia i rząd USA wspiera (jeśli wierzyć filmikowi) firmę, zajmującą się produkcją okien? To jest typowe kolesiostwo, pewnie wybuchnie z tego afera. Ale takie sytuacje się zdarzają - że ktoś bogaty da kasę na czyjąś kampanię wyborczą, a on w zamian wesprze jakąś ulgą podatkową jego firmę. Ale to nie neguje istnienia w danym kraju kapitalizmu, zrozum. Oczywiście takie sytuacje, jak pokazane na filmiku doprowadzają do "uszkadzania" systemu, przez co wolny rynek nie pracuje do końca tak, jak powinien i w rezultacie może to doprowadzić do poważnych problemów. Bo firmy powinny zawsze konkurować na równych zasadach, walcząc cenami i jakością o klienta. Widać, jak silne są korporacje w Stanach i jaki mają wpływ na rząd - to oczywiście niezdrowy układ, korumpujący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lis 14, 2010 22:45    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group