Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dawna muzyka Elektrycznych Gitar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin92



Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:42    Temat postu: Dawna muzyka Elektrycznych Gitar Odpowiedz z cytatem

[b] Uwazam ze nowa muzyka jest bynajmniej slaba. Chodzi mi zarowno o muzyke jak i o slowa. Brakuje mi nowych kawalkow w stylu Dzieci, Kiler, Wyszkow Tonie, Dziki, Czekamy itd itp. Mysle ze nowy styl ( nie wiem jak go nazwac, nowoczesniejszy?) jest niczym w porownaniu do dawnych Elektrycznych Gitar. Bardzo lubie was sluchac, ale niestety musze sie ograniczac do starych kawalkow, gdyz nowe( chodzi mi rowniez o "Atomistyke") nie zabardzo przypadly mi do gustu, jak sadze innym fanom takze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:42    Temat postu:

Powrót do góry
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 23:58    Temat postu: Re: Dawna muzyka Elektrycznych Gitar Odpowiedz z cytatem

Marcin92 napisał:
[b] Uwazam ze nowa muzyka jest bynajmniej slaba.


"Bynajmniej" nie oznacza "przynajmniej". Wypadałoby znać znaczenie słów, których się używa :-)

Cytat:
Chodzi mi zarowno o muzyke jak i o slowa. Brakuje mi nowych kawalkow w stylu Dzieci, Kiler, Wyszkow Tonie, Dziki, Czekamy itd itp.


Wymieniłeś kilka utworów zupełnie z różnych bajek. "Czekamy" to utwór rzeczywiście świetny, jeden z lepszych EG, z kolei "Kiler" - jak przyznał sam autor - ma nie najlepszy tekst. Tyle, że "starannie opakowany". Piszesz, że chodzi Ci o muzykę i słowa - ja nie widzę specjalnych różnic w stylistyce muzycznej płyt "Na krzywy ryj", "Kiler" i późniejszych.

Cytat:
Mysle ze nowy styl ( nie wiem jak go nazwac, nowoczesniejszy?) jest niczym w porownaniu do dawnych Elektrycznych Gitar. Bardzo lubie was sluchac, ale niestety musze sie ograniczac do starych kawalkow, gdyz nowe( chodzi mi rowniez o "Atomistyke") nie zabardzo przypadly mi do gustu, jak sadze innym fanom takze.


Trudno się kłócić z gustami. Ja lubię utwory typu "Wiem", "Radość", "Jestem z miasta", "Żegnaj, baj, baj", "Sobowtór", ale większość czeka na hiciory typu "Kiler".

Z "Atomistyki" lubię głównie rzeczy Piotra Łojka i Alka Koreckiego. Ale już "Ucieczka 5:55", napisana przez Kubę, to - moim zdaniem - majstersztyk. Myślę, że najbardziej udane utwory to takie, które mówiąc o prostych rzeczach przenoszą treści uniwersalne. Takimi piosenkami były rzeczywiście "Dzieci", "Człowiek z liściem", albo "Przewróciło się".

Trudno mieć pretensje do człowieka, że w wieku 40-kilku lat nie pisze takich utworów, jak wieku lat 20 - 30.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E.G.fan



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 28

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Atomistyka" była jaka była, ale nowe utwory Kuby Sienkiewicza prezentowane ostatnio na koncertach są, moim zdaniem świetne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin92



Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 15:31    Temat postu: Dawna muzyka Elektrycznych Gitar Odpowiedz z cytatem

hmm... gdybym mial wymieniac wszystkie utwory, ktore mi sie podobaja to duzo by pisac Smile praktycznie wszystkie plyty oprocz atomistyki. a tak to od wielkiej radosci wszystkie mi piosenki pasuja (2,3 wyjatki). brakuje mi glownie solowek, nie tylko tych granych na gitarze. Plyta Slodka Maska zostala nagrana w 1999 roku, wiec tez juz mlodziakiem nie byl, a jest naprawde swietna. co tu duzo mowic. odbieram nieco agresji z Twojej strony. prosze sie nie czepiac mojego j. polskiego poniewaz jestem mlody, a poza tym pare lat bylem za granica. brakuje jednak troche tej "szybkosci" w utworach, smiesznych tekstow, jak juz wspomnialem solowek. nie jestem tutaj zadnym agresorem, wiec prosze mnie tak nie traktowac Smile a jesli chodzi o "kilera", to tekst ma bardzo smieszny i wesoly (jak w wielu utworach Elektrycznych Gitar). i o to przeciez chodzi, prawda?? grali dla zabawy, smieszne kawalki, a teraz graja muzyke bardziej powazna, o historii itp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Marcin92



Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 15:34    Temat postu: Dawna muzyka Elektrycznych Gitar Odpowiedz z cytatem

na koncert wybieram sie juz jakis czas i jakos nie moge Smile z kumplem planujemy bo wiemy ze bylaby swietna zabawa. niedlugo napewno za jakis pojade.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Wojtek



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 61
Skąd: Białystok / Olsztyn

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż, EG jest zespołem 'uniwersalnym', w którym każdy znajdzie coś dla siebie Wink powiem szczerze, że kiedy ukazała się atomistyka też nie byłem zbytnio optymistycznie do niej nastawiony... ale chyba do wszystkiego trzeba dojrzeć i przesłuchać kilkanaście/dziesiąt razy żeby zdać sobie sprawę z czym mamy do czynienia Wink i faktycznie nagrane ostatnio piosenki (20to latka, ucieczka, nzs) są genialne, myślę, że każdy fan EG się ze mną zgodzi;
rozumiem Twój punkt widzenia Marcin ale raczej nie nastawiałbym się na kolejne Dzieci Wink
_________________
For life is quite absurd
And death's the final word.
You must always face the curtain with a bow.
Forget about your sin.
Give the audience a grin.
Enjoy it. It's your last chance, anyhow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin92



Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 6

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze mozna miec nadzieje Smile ja mam... i czekam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że trzeba poczekać, aż pokolenie dzieci roczników 196x dojdzie do głosu. :-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 17:31    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group