Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KUBAtura, czyli Elektryczne Wagary

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 337
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2015 22:42    Temat postu: KUBAtura, czyli Elektryczne Wagary Odpowiedz z cytatem

Czekaliśmy na książkę Przemysława "Pietruchy" Zielińskiego o Elektrycznych Gitarach, a dostajemy... autobiografię Kuby Sienkiewicza? Boro napisał na Facebook-u, że jest to książka Pietruchy, natomiast w Internecie znalazłem dwie niezależne informacje, iż autorem jest sam Kuba.

Pytanie: Czy Pietrucha zdecydował się na rolę autora-widmo, a pomysł ewoluował w stronę biografii Kuby, czy może ta książka to coś zupełnie odrębnego od tego, nad czym pracował lub pracuje Pietrucha?

Książka wychodzi 8 kwietnia i została zatytułowana Kubatura, czyli Elektryczne Wagary. Oczywiście liczę na to, że będzie to dzieło na miarę "Kultu Kazika", biografii Johna Lennona autorstwa Yoko Ono i biografii Iggy'ego Pop'a, która powstawała przez 20 lat - jednocześnie.

8 kwietnia jest spotkanie z KS w ramach promocji książki w W-wie, tutaj jest strona tego wydarzenia na Fejsie. Jeżeli nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie, może ktoś z Was znajdzie czas, przejdzie się tam i zapyta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 22:42    Temat postu:

Powrót do góry
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2015 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak napisałem dość intuicyjnie bazując na dwóch rzeczach: 1) Było wiadome, że Przemek pisze książkę na ten temat już jakiś czas. 2) Krótkie fragmenty z tej książk autorstwa Kuby Sienkiewicza pochodziły też ze strony autorskiej Kuby, gdzie swego czasu było napisane o Przemku. Ta książka zapowiadała się na początek 2014 r., więc może być rzeczywiście tak, że powstała jakaś część książki i zmienił się autor, bo fajnie byłoby tę książkę dokończyć.

No cóż...kupimy to się dowiemy na 100% Smile albo któryś z Panów zdradzi sekret Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KrzysiekP



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 78

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, gdzie Rzym, gdzie Krym. Gdzie Pietrucha, a gdzie Przemek?
Pietrucha z Gdańska, Przemek z Krakowa. Wisła (nie Kraków) łączy, EG łączą, ale żeby aż tak? Wink
_________________
Pozdrawiam
KrzysiekP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Panowie, gdzie Rzym, gdzie Krym. Gdzie Pietrucha, a gdzie Przemek?
Pietrucha z Gdańska, Przemek z Krakowa. Wisła (nie Kraków) łączy, EG łączą, ale żeby aż tak? Wink


Jak widzę już wszystko nam się pomieszało i poplątało Smile Jestem świeżo po lekturze książki, rzeczywiście nie ma w niej mowy o Przemku w ogóle. Co do treści to generalnie dużo jest wątków natury psychologicznej (może takie słowo pasuje?), właśnie o tym motywie dwuzawodowości, natomiast jeśli chodzi o warstwę muzyczną to jest sporo ciekawych szczegółów, natomiast nie jest to opisane jakoś precyzyjnie (np. rok po roku). Tak więc może nadejdzie kiedyś czas na taką biografię o samym zespole, którą to w zamyśle (jak mniemam) miał Przemek. Książka generalnie jest super i godna polecenia, ja ją wchłonąłem w niecałe cztery godziny. Można by rzec, że na jednym wdechu. Takiego autora czyta się z przyjemnością (pisemna elokwencja z osobliwym poczuciem humoru i nutą zagadkowości), co chyba każdy tutaj bywający potwierdzi Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 337
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Panowie, gdzie Rzym, gdzie Krym. Gdzie Pietrucha, a gdzie Przemek?
Pietrucha z Gdańska, Przemek z Krakowa. Wisła (nie Kraków) łączy, EG łączą, ale żeby aż tak? ;-)


No tak, przepraszam, jakieś połączenie neuronalne zastygły mi w jednej elektrycznogitarowofanowskiej magmie.

Boro napisał:
Jestem świeżo po lekturze książki, rzeczywiście nie ma w niej mowy o Przemku w ogóle. Co do treści to generalnie dużo jest wątków natury psychologicznej (może takie słowo pasuje?), właśnie o tym motywie dwuzawodowości, natomiast jeśli chodzi o warstwę muzyczną to jest sporo ciekawych szczegółów, natomiast nie jest to opisane jakoś precyzyjnie (np. rok po roku). Tak więc może nadejdzie kiedyś czas na taką biografię o samym zespole, którą to w zamyśle (jak mniemam) miał Przemek. Książka generalnie jest super i godna polecenia, ja ją wchłonąłem w niecałe cztery godziny. Można by rzec, że na jednym wdechu. Takiego autora czyta się z przyjemnością (pisemna elokwencja z osobliwym poczuciem humoru i nutą zagadkowości), co chyba każdy tutaj bywający potwierdzi :)


Dobrze, że "się czyta"; szkoda, że nic o tej Przemkowej księdze nie ma, zamarło, zmarniało i cisza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 337
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem! Czyta się jednym tchem, faktycznie. Króciutkie rozdziały. Niestety, dla kogoś, kto znał lwią część felietonów KS, sporo rzeczy się powtarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. napisał:
Przeczytałem! Czyta się jednym tchem, faktycznie. Króciutkie rozdziały. Niestety, dla kogoś, kto znał lwią część felietonów KS, sporo rzeczy się powtarza.


Tak, mi szczególnie passus Korkowy z felietonów Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pietrucha



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 80
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Cze 28, 2015 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Panowie, gdzie Rzym, gdzie Krym. Gdzie Pietrucha, a gdzie Przemek?
Pietrucha z Gdańska, Przemek z Krakowa. Wisła (nie Kraków) łączy, EG łączą, ale żeby aż tak? Wink


hehe potwierdzam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Cze 28, 2015 11:14    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group