Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu
Oficjalne forum zespołu
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa szata graficzna strony elektrycznegitary.pl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Pon Lis 26, 2012 23:42    Temat postu: Nowa szata graficzna strony elektrycznegitary.pl Odpowiedz z cytatem

Miejscami jeszcze kanciasto, ale jest generalnie fantastyczna. Szczególnie ze względu na kilka zdjęć poruszających umysł i powodujących żal za rajem utraconym, czasem mojego dzieciństwa i szczytowych osiągnięć EG, czyli lat 90-tych.

http://elektrycznegitary.pl/images/phocagallery/Liceum/thumbs/phoca_thumb_l_11.jpg
Czy to nie ten wypad nad jezioro, co "Tatusia" tam Kuba z Piotrem ułożyli? Czyli bodaj 1979?

http://elektrycznegitary.pl/images/phocagallery/Zbior%201976-2010/thumbs/phoca_thumb_l_56.jpg
Fantastyczne zdjęcie z "A Ty Co". Na mojej starej kasecie małe i zatarte, a tu widzę, że ten samochód to BMW. Oj, powodziło się! Czy ktoś przyzna, czyja to była bryka?

http://elektrycznegitary.pl/images/phocagallery/Zbior%201976-2010/thumbs/phoca_thumb_l_49.jpg
Czy ten Merol był Piotra? Jest fantastyczny!

Kończąc refleksje, można tylko powtórzyć za ulicznym poetą:
http://elektrycznegitary.pl/images/phocagallery/Zbior%201976-2010/thumbs/phoca_thumb_l_12.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lis 26, 2012 23:42    Temat postu:

Powrót do góry
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można by precyzyjniej, co jest kanciasto?
BMW jest Andrzeja Puczyńskiego, właściciela Studia Izabelin.
Mercedes rzeczywiście mój.
Pozdrawiam, Piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, i nie szata strony jest nowa, tylko wszystko, cały system jest nowy, z wykorzystaniem niektórych elementów układu starej strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasek z najbliższymi koncertami i aktualnościami po prawej stronie trochę bałagani widok; może dlatego, że miniaturowe fotki dołączone do nich są różnych rozmiarów. Zrezygnowałbym z tej bocznej ramki całkiem, albo zunifikował rozmiary tych "zdjątek". Co poza tym? Informacje -> skład: Wszystkie nazwiska są małymi literami. To mógł być zamysł, ale mnie to trochę razi. Szukałem do czego jeszcze można się przyczepić, ale nie znalazłem. :-)

Ciekawe czy i ta wersja strony wystarczy na 10 lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo pozytywne emocje wywołują dodane teksty i chwyty do ostatnich trzech płyt zespołu. Jeśli chodzi o zakładkę "skład" to myślę, że czegoś tutaj brakuje jak się wchodzi dalej w konkretnego muzyka...może jakichś dodatkowych zdjęć do tekstów już tam zamieszczonych? Żeby to wyglądało tak bardziej przejrzyście..albo większa czcionka przy tekstach.
Zakładka "Zdjęcia", może lepiej pogrupować latami..a później do odpowiedniej grupy zdjęcia, czyli na przykład mamy grupy:
a) lata 70
b) lata 80
c) lata 90
d) lata 2000-2005
e) lata 2006-2012
f) rozmaite inne koncerty
g) rozmaite zbiór z lat...

I później klikam przykładowo w e) i wybieram konkretny koncert Smile

Mimo jakichś drobnych uwag to strona REWELACJA! Bardzo ładna kolorystyka i praktyczność.
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwój sekcji "Skład" wchodzi w grę oczywiście, choć uważam, że to co jest, już wystarczy, aby prezentowało daną osobę. Zdjęcia raczej pozostawię w sekcji zdjęcia.
Czcionka o wielkości 12px pozostaje taka sama, jak w całej witrynie i jest naprawdę duża.
Co do galerii zdjęć, które, jak widzę, wzbudzają największe zainteresowanie, mam podobne odczucia i myślę o dalszym grupowaniu, ale po prostu codziennie ich przybywa i czekam na ostateczne wyklarowanie się konkretnych kategorii, aby użytkownik nie musiał za głęboko szukać.
Piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i.w.o. napisał:
Pasek z najbliższymi koncertami i aktualnościami po prawej stronie trochę bałagani widok; może dlatego, że miniaturowe fotki dołączone do nich są różnych rozmiarów. Zrezygnowałbym z tej bocznej ramki całkiem, albo zunifikował rozmiary tych "zdjątek". Co poza tym? Informacje -> skład: Wszystkie nazwiska są małymi literami. To mógł być zamysł, ale mnie to trochę razi. Szukałem do czego jeszcze można się przyczepić, ale nie znalazłem. Smile

Ciekawe czy i ta wersja strony wystarczy na 10 lat?

Małe zdjęcia mają jednakową szerokość, a wysokość mają różną, skoro jedno jest prostokątne, a drugie kwadratowe. Poza tym można je powiększyć, klikając.
Jeżeli oglądasz stronę w telefonie, to zawsze będzie niedosyt. To nie jest wersja mobilna. A bałagan? Toć chyba mniejszy niż na większości portali informacyjnych. Te 3 główne newsy na boku akurat uważam za zaletę.
Które nazwiska w sekcji Skład są małymi literami? To może zależeć od przeglądarki. Podaj, jakiej i w jakiej wersji używasz i najlepiej podeślij mi skan ekranu.
Piotr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Rozwój sekcji "Skład" wchodzi w grę oczywiście, choć uważam, że to co jest, już wystarczy, aby prezentowało daną osobę. Zdjęcia raczej pozostawię w sekcji zdjęcia.
Czcionka o wielkości 12px pozostaje taka sama, jak w całej witrynie i jest naprawdę duża.
Co do galerii zdjęć, które, jak widzę, wzbudzają największe zainteresowanie, mam podobne odczucia i myślę o dalszym grupowaniu, ale po prostu codziennie ich przybywa i czekam na ostateczne wyklarowanie się konkretnych kategorii, aby użytkownik nie musiał za głęboko szukać.
Piotr


Albo przynajmniej uzupełnić do pozostałych osób te świetne ankiety! Są bombowe Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I drobna poprawka w rubryce "Zdjęcia". Koncert w Wałbrzychu odbył się 18.07.2010 nie 13.08.2010 Smile
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:

Małe zdjęcia mają jednakową szerokość, a wysokość mają różną, skoro jedno jest prostokątne, a drugie kwadratowe.


Jasne, po prostu bardziej uporządkowanie to wyglądało, gdyby na tym bocznym pasku po prawej stronie z aktualnościami były wszystkie zestandaryzowane do kwadracików. Ale to tylko moje zdanie, że tak by było czytelniej.

Cytat:
Poza tym można je powiększyć, klikając.


I wtedy z miniaturki-kwadracika zwiększałyby się do pełnej wersji prostokątnej/kwadratowej/okrągłej ;-)

Cytat:
Jeżeli oglądasz stronę w telefonie, to zawsze będzie niedosyt. To nie jest wersja mobilna. A bałagan? Toć chyba mniejszy niż na większości portali informacyjnych. Te 3 główne newsy na boku akurat uważam za zaletę.


Nie, mój telefon nie ma takich funkcji. ;-) Jest dobrze, ale szukam co by jeszcze można było poprawić. Te trzy newsy są spoko, ale tak jak pisałem - gdyby wszędzie była miniaturka w postaci kwadracika byłoby lepiej in my opinion.

Cytat:
Które nazwiska w sekcji Skład są małymi literami? To może zależeć od przeglądarki. Podaj, jakiej i w jakiej wersji używasz i najlepiej podeślij mi skan ekranu.
Piotr


http://img812.imageshack.us/img812/8437/zrzutm.jpg

Firefox, chyba najnowszy. :-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 09:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tu widzę duże, grube nazwiska Surprised)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boro



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 485
Skąd: Ząbkowice Śląskie / Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skromni, więc piszą swoje nazwiska małą literą, podobnie chyba na "Antenie" jest 'elektryczne gitary' a nie 'Elektryczne Gitary".

; )
_________________
http://www.lastfm.pl/user/kamilboro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumiałem, że chodziło Ci o pierwsze małe litery... A może celowo tak zrobiłem...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
i.w.o.



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 335
Skąd: Z miasta

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr napisał:
Nie zrozumiałem, że chodziło Ci o pierwsze małe litery... A może celowo tak zrobiłem...?


Dopuszczam taką możliwość, że jest to celowa stylizacja, ale mnie to po prostu jakoś razi. :-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 55

PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwo, nie kombinuj, liternictwo nawiązuje do menu (menów), które są wszystkie pisane małą literą, a to, o którym mówimy, to jest jeszcze jedno menu, tyle że obsługujące skład.
Ponadto: sam podpisujesz się i.w.o., więc odbieram Ci głos i zamykam dyskusję Surprised).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Nie Gru 09, 2012 17:07    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu Strona Główna -> ELEKTRYCZNE GITARY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

ELEKTRYCZNE GITARY - oficjalne forum zespołu  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group